Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wybory 2020. Co Rafał Trzaskowski obiecuje przed II turą?

59
Podziel się:

Rafał Trzaskowski dostał się do II tury wyborów prezydenckich 2020. Za 2 tygodnie zmierzy się w niej z obecnym prezydentem, Andrzejem Dudą. Co obiecuje kandydat Koalicji Obywatelskiej? Czym Trzaskowski chce przekonać wyborców przed II turą?

Wybory 2020. Co Rafał Trzaskowski obiecuje przed II turą?
Rafał Trzaskowski - obietnice przed II turą wyborów prezydenckich (Getty Images)

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski w II turze razem z Andrzejem Dudą

Według oficjalnych wyników wyborów podanych przez PKW w II turze wyborów prezydenckich 2020 walczyć będą: obecny prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, Kandydat Koalicji Obywatelskiej. II tura wyborów odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

Obietnice Rafała Trzaskowskiego. Wybory 2020

Rafał Trzaskowski opublikował swój program wyborczy tuż przed ciszą wyborczą, w czwartek 25 czerwca. Co obiecuje przed II turą wyborów prezydenckich?

  • Trzaskowski mówi m.in. o "inwestycjach za rogiem". Dzięki nim miasta powiatowe dostałyby co najmniej 30 mln zł. Z tych środków będą mogły zrealizować wybrane przez siebie inwestycje, tj. targowiska, centra rozwoju, żłobki, przedszkola czy infrastruktura transportowa.
  • Przed II turą wyborów 2020 Rafał Trzaskowski obiecuje też darmowe żłobki i przedszkola w Polsce.
  • Kandydat opozycji chciałby również wprowadzić bon 100+ na kulturę dla dzieci i młodzieży, który mógłby być przeznaczony np. na zakup biletu (z dojazdem) do kina, teatru, muzeum, czy na zakup książki.
  • W swoim programie wyborczym Trzaskowski zapowiada też dopłaty 10 tys. zł do ekoremontów dla gospodarstwa domowego. Tę kwotę można byłoby przeznaczyć na ocieplenie budynku, wymianę okien czy montaż paneli fotowoltaicznych.
  • 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku. Rafał Trzaskowski zapowiada, że będzie ona dotyczyła wszystkich, którzy zarabiają w granicach 30-65 tys. zł rocznie, czyli w okolicach średniej krajowej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić