aktualizacja 

Wypłacasz gotówkę z bankomatu? Na to uważaj

11

Mało kto zdaje sobie sprawę, że tak prosta czynność jak wypłacanie gotówki z bankomatu może nieść z sobą ryzyko utraty pieniędzy z konta. Trudny do zauważenia trik stosowany w bankomatach przez złodziei może narazić nas na spore kłopoty. O co chodzi i jak nie dać się oszukać? Podpowiadamy.

Wypłacasz gotówkę z bankomatu? Na to uważaj
złodzieje nakładają na bankomaty specjalne nakładki by wyłudzić pieniądze / zdjęcie (Unsplash)

O trudnym do zauważenia i niezwykle groźnym rodzaju oszustwa, które dotyka klientów wypłacających gotówkę z bankomatu przestrzegają banki. Metoda "na listwę" stosowana przez złodziei staje się coraz popularniejsza i trudno ją zauważyć.

"Cash trapping" bo tak nazywa się ta metoda, polega na montowaniu specjalnej listwy w bankomacie, na którą nie zwróci uwagi przeciętny konsument w biegu wypłacający pieniądze, a której ukryte zastosowanie może skutecznie wyczyścić jego konto.

Jak to działa? W podajniku, którym wypłacane są pieniądze złodzieje montują specjalne, niewidoczne listwy lub samoprzylepne taśmy, do których przyklejają się pieniądze zanim wydostaną się z podajnika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczny bankomat. Tego się nie spodziewali

Zdziwiony klient często uznaje, ze transakcja się nie udała albo gotówka skończyła się w maszynie dlatego dopiero po czasie orientuje się, że został oszukany i stracił pieniądze

Nie może też zgłosić skutecznej reklamacji, bo z punktu widzenia banku jego transakcja w pełnie przebiegła pomyślnie.

Co można zrobić w takiej sytuacji? Jeśli pieniądze nie zostały nam wypłacone, a w maszynie brakuje jakiegokolwiek komunikatu ze strony banku warto samemu skontaktować się z infolinią.

Eksperci przestrzegają też przed oddalaniem się od bankomatu. Jeśli złodziej zamontował w nim listwę na pewno czeka niedaleko obserwując nas. I gdy tylko znikniemy z pola widzenia wróci po nasze pieniądze.

.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić