aktualizacja 

Wypłata emerytur zagrożona? Kaczyński stawia sprawę jasno

Jarosław Kaczyński ma za sobą kolejne spotkanie z Polakami. Przy tej okazji wyraźnie potwierdził, że "jest kryzys". Jednocześnie zauważył, że potrzebne będą głębokie cięcia w budżecie. Czy wobec tego trzynasta i czternasta emerytura są zagrożone?

Wypłata emerytur zagrożona? Kaczyński stawia sprawę jasno
Jarosław Kaczyński (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)

Trzynasta i czternasta emerytura to świadczenia, które choćby w tym roku zasiliły budżety seniorów. Dla starszych osób to istotne zastrzyki finansowe, tym bardziej teraz, w obliczu wszechobecnej drożyzny.

Dodatkowe emerytury mają zostać wypłacone też w 2023 roku. Czy oby na pewno tak się stanie?

14. emerytura i 13. emerytura nie mają wcale pewnego miejsca w przyszłości – powiedział w rozmowie z RadioZET.pl dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego.

Rząd musi ciąć wydatki. Radio ZET pisze, że "jedną z ofiar oszczędności może według nieoficjalnych informacji stać się CPK, którego los ma 'stać pod znakiem zapytania'". Poza tym znacznie odchudzony ma być budżet NFZ.

Ze słów Jarosława Kaczyńskiego wynika, że seniorzy o dalsze wsparcie nie muszą się obawiać. Jasno dał do zrozumienia, że jest to jeden z rządowych priorytetów.

Jest kryzys, nie ma co ukrywać, jest ciężki kryzys i on dotyczy także Polski. Ale my przyjęliśmy dwa założenia: zbrojenia i socjal - to musi być utrzymane. Musimy wspierać rodziny, seniorów i niestety, musimy się zbroić - zaznaczył Kaczyński, cytowany przez radiozet.pl.

Jarosław Kaczyński o zbrojeniach

Lider Prawa i Sprawiedliwości mówił również o tym, że zbrojenia są konieczne ze względu na działania Rosji i niebezpieczeństwo, że celem ataków mogą stać się kolejne kraje.

Jeśli wojna na Ukrainie nie skończy się kompletną klęską Rosji, polegającą na całkowitym jej wyparciu z Ukrainy, to ten pokój będzie tymczasowy. Potrwa 5, 6, może 10 lat, ale Rosjanie znowu będą próbowali iść do przodu. I muszą zostać przekonani przez nas i przez naszą siłę, że jeśli chcą iść do przodu, to nie tutaj - podsumował polityk.
Zobacz także: Cezary Pazura o sukcesie Dorocińskiego. “Przeciera szlaki”
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić