aktualizacja 

Wystawił fakturę na 318 mld zł. Spójrzcie, kto jest odbiorcą

1019

Chcemy wyjść do polityków Zjednoczonej Prawicy i powiedzieć: zacznijcie od siebie, zacznijcie oszczędzać, zacznijcie zaciskać pasa - podkreśla Szymon Hołownia. Lider Polski 2050 w ostrych słowach podsumował rządy obecnej władzy. Przy okazji wystawił partii rządzącej fakturę za złe gospodarowanie pieniędzmi. Kwota? Ponad 318 mld zł.

Wystawił fakturę na 318 mld zł. Spójrzcie, kto jest odbiorcą
Szymon Hołownia uderza w PiS. Wystawił gigantyczną fakturę (Facebook, PAP)

Nad Europę nadciągnął kryzys. Ceny gazu osiągają rekordowo wysokie poziomy. Nic dziwnego, że Polacy mają obawy, czy będą w stanie przetrwać zimę i opłacać wysokie rachunki za energię elektryczną oraz gaz.

Podczas konferencji prasowej we wtorek Szymon Hołownia poinformował, że członkowie jego partii od rana odwiedzają biura posłów koalicji rządzącej i przyklejają na drzwiach lokali "faktury za rządy PiS".

W akcie obywatelskiego gniewu wyszliśmy do polityków Zjednoczonej Prawicy aby powiedzieć: zacznijcie od siebie. Obiecaliście dobrobyt, a jedyne, co daliście to rozpasanie władzy, marnotrawstwo naszych pieniędzy i nagminne łamanie prawa, z którego dziś rozlicza nas Unia Europejska. W całej Polsce na drzwiach posłów PiS i Solidarnej Polski zawiesiliśmy fakturę, w której podsumowaliśmy wszystkie ich zbędne wydatki aby wyliczyć dokładnie to, co nam zabrali, jak zmarnowali nasze pieniądze - podkreśla Hołownia w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Hołownia wystawia fakturę. Olbrzymia kwota

Warto podkreślić, że w wystawionej przez Hołownię fakturze za rządy PiS do zapłaty jest łącznie 318,67 mld zł. Na tę kwotę składają się koszty związane z m.in. nowymi instytutami państwowymi, karami za Turów, karami za Izbę Dyscyplinarną, wyborami kopertowymi, KPO, CPK i budową Pałacu Saskiego.

Hołownia pyta się także czy potrafimy wyobrazić, co robi się z zarządzającym firmą, który zmarnuje półroczne zarobki swojego przedsiębiorstwa? Odpowiedz jest jego zdaniem jasna - wyrzuca się go z pracy.

Zobacz także: Pozycja Kościoła w Polsce słabnie? "Pewne drogi się rozchodzą"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić