aktualizacja 

Zdjęcie z Zakopanego. Ludzi dziwi ten widok. "Co trzeba mieć w głowie"

135

Zakopane popularne nawet poza sezonem. Pogoda w Tatrach dopisuje, a wraz z nią turyści w polskiej stolicy Tatr. Tłumy ustawiające się w ogonku po bilety do kolejki górskiej na Kasprowy Wierch uwieczniła na zdjęciu jedna z turystek. Fotografia wywołała burzę w mediach społecznościowych.

Zdjęcie z Zakopanego. Ludzi dziwi ten widok. "Co trzeba mieć w głowie"
Kolejka na Kasprowy Wierch 17.10.2022 (Facebook, PAP, Grzegorz Momot, Mar Kon)

Kasprowy Wierch to szczyt położony w zachodnich Tatrach, na granicy polsko-słowackiej. Ten jeden z ulubionych przez turystów szczytów wznosi się nad dolinami: Bystrą i Suchej Wody Gąsienicowej, a jego nazwa pochodzi od hali Kasprowej, u podnóża której wznosi się szczyt.

To także jeden z popularniejszych po polskiej stronie Tatr stok narciarski. Dziennie w sezonie zimowym odwiedza go 4000 turystów rozmiłowanych w białym szaleństwie. Ale nie tylko wówczas bije rekordy popularności.

Złota polska jesień, mieniąca się kolorami drzew, które porastają górskie zbocza, również przyciąga turystów na Kasprowy. Potwierdza to zdjęcie zrobione w poniedziałek 17 października.

Na zdjęciu, które trafiło na zakopiańską grupę facebookową, jasno widać, że kolejka do kolejki górskiej ciągnie się w nieskończoność. A komentujący fotografię internauci nie kryją oburzenia. Jedni zamiast wielogodzinnego stania w ogonku polecają tradycyjny spacer przez mniej uczęszczane trasy i wyśmiewają wygodę i lenistwo.

Dlatego wolę kupować bilety przez internet. Wtedy jest druga kolejka i pewność że się dostanę - zauważa jedna z internautek, a ktoś inny odpowiada: a ja wolę iść z buta i podziwiać na żywo naturę, a nie z wagonu.

- Co trzeba mieć w głowie żeby stać w tej kolejce? Szlak przez Myślenickie Turnie nie jest trudny, a i przez Hale Gąsienicową jest urokliwy... - dosadnie komentuje kolejny użytkownik Facebooka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Długie kolejki na Kasprowy Wierch. Wiemy, jak je ominąć

Bilety na kolejkę na Kasprowy Wierch i z powrotem to koszt 79 zł od osoby. Szybko rozchodzą się także w sieci, dlatego wybierając taką formę zakupu, warto zaopatrzyć się w nie na kilka dni przed planowaną wycieczką.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić