BOB| 

Zakaz handlu w niedziele ma zostać zaostrzony. PiS chce zakończyć obchodzenie przepisów

32

Sklepy, które obchodzą zakaz handlu w niedzielę, za chwilę znajdą się w tarapatach. Posłowie opracowali przepisy, które mają ukrócić powszechny proceder tworzenia placówek pocztowych.

Zakaz handlu w niedziele ma zostać zaostrzony. PiS chce zakończyć obchodzenie przepisów
Zmienią się przepisy ws. zakazu handlu w niedzielę (money.pl, Rafał Parczewski)

Przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę są na tyle dziurawe, że coraz więcej dużych sieci bez problemu je obchodzi. Wystarczy zamienić sklep w placówkę pocztową i już można zgodnie z prawem przyjmować klientów w siódmym dniu tygodnia.

Zakaz handlu w niedzielę. To koniec metody na placówkę pocztową?

To jednak za chwilę się zmieni, o czym informuje "Dziennik Gazeta Prawda". Posłowie PiS wzięli się za zmianę przepisów, które mają sprawić, że zakaz handlu w niedzielę znowu będzie przestrzegany.

- Dostaliśmy zielone światło na zmianę przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - mówi Janusz Śniadek z PiS.

Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód, to nowe przepisy wejdą w życie jeszcze przed końcem wakacji. Kluczowa zmiana to fakt, że sklep będący placówką pocztową będzie mógł być otwarty w niedzielę, gdy ten rodzaj działalności będzie dominujący.

- Teraz zostanie wprowadzony wymóg, aby w miesiącu poprzedzającym kontrolę PIP łączne wpływy z działalności określanej jako "przeważająca" wynosiły ponad 50 proc. - tłumaczy Śniadek.

To ma sprawić, że skończy się otwieranie dużych sklepów, w których działalność pocztowa jest tylko dodatkiem. Czy tak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Zobacz także: 40 minut stania po lody. "Zakaz handlu pomaga"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić