Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Zmiany w emeryturach i rentach. Ile dostaniesz po waloryzacji?

46
Podziel się

Za nami tegoroczna waloryzacja rent i emerytur. Świadczeniobiorcy w tym roku nie mogą narzekać, bo dostali większe podwyżki niż zakładano. Sprawdź dokładne kwoty.

Zmiany w emeryturach i rentach. Ile dostaniesz po waloryzacji?
Emeryci i renciści dostaną podwyżki po waloryzacji (money.pl, Rafał Parczewski)
bETbhoMl

Marzec co roku przynosi waloryzację emerytur i rent. Rząd zakładał, że w 2021 roku świadczenia wzrosną o 3,84 proc. Okazało się jednak, że wskaźnik jest znacznie wyższy, bo wynosi 4,24 proc.

Renty i emerytury po waloryzacji. Ile dostaniesz?

Prosta matematyka zatem mówi, że na każdy tysiąc emerytury/renty przypada podwyżka 42,4 zł brutto. Tym samym wzrost świadczeń najbardziej odczują ci, którzy mają je najwyższe.

bETbhoMn

Warto więc podać konkretne przykłady. Jeżeli masz emeryturę w wysokości 1500 zł, to po waloryzacji będziesz dostawać 1563,60 zł. Przy 2000 zł emerytury teraz do twojego portfela trafi 2084,80. 5000 zł świadczenia to już podwyżka o 212 zł.

bETbhoMt

Ten rok będzie bardzo korzystny dla emerytów także dzięki innym świadczeniom. Rząd tradycyjnie wypłaci tzw. "trzynastkę" w kwocie 1250 zł dla każdego. Będą także "czternastki", ale dla osób z najniższymi emeryturami.

Zobacz także: 13. emerytura dla każdego seniora. "Kontrowersyjna decyzja"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETbhoMO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
ASR
7 miesięcy temu
Już się zaczyna.Kiełbasa wyborcza zaczyna cuchnąć. Do wyborów jeszcze trochę, ale trzeba ogłupiać ludzi, bo inaczej nie da rady ich kupić.A dużo ich się nabierze, a potem podwyżki, podwyżki i dodruk pieniędzy.......
Kamil
8 miesięcy temu
Stare przekręty jestem na częściowej rencie i dostaje 850 zł miesięcznie. Miałem wypadek samochodowy wyszedłem cały połamany poszedłem do ZUSu powiedzieli że nie wypłacają odszkodowania i dostałem 0zł to kpina bo składki odprowadzają. Jestem słońcem i księżycem i jedynie na mnie mogą liczyć bo strzelam i Rosję w 3 sec mogę zniszczyć mogę dać paliwo mogę dać wszystko to nie chcą się dogadać bo pandemia jakaś podobno jest.
pawel
8 miesięcy temu
emerycie dziękują temu rządowi za podwyżki cen prądu, podatek cukrowy ,podatek handlowy ...a konkordat nam zwisa
bETbhoMP
Infaltion
8 miesięcy temu
Chcialbym zeby wszyscy po tych waloryzacjach dostali mniejsza infalcje !
Polak
8 miesięcy temu
no to duzo jeśli np. stal poszła o 40% do góry a styropian 50% do góry
bazia
8 miesięcy temu
Faktycznie podwyżka 40zl dla najniższej emerytury wątroba przewraca się jak tego slucha się i czyta o tym
Helena
8 miesięcy temu
Podwyżki jakie otrzymaliśmy to nic w porównaniu z wydatkami,chociażby same opłaty ,gdyby nie emerytura mojego męża to z całą pewnością musiałabym żebrać na życie, po 25 latach pracy zawodowej moja emerytura 1100zł.Oby tylko zdrowie dopisało bo jak zabraknie męża to ja też umrę z głodu i v ice versa.
Ewa
8 miesięcy temu
Emerytury powinny być bez podatku
Ewa
8 miesięcy temu
Co to jest za podwyżka w stosunku do cen które rosną z dnia na dzień to kropla w morzu. Sponsoruje się nierobów którzy nie pracowali albo kradli a teraz dorównuje się ich dochody do moich
#DA234usia
8 miesięcy temu
Dali 30 zł podwyżki,żywność na razie zdrozala ok. 30% a na dodatek dostałam rachunek za prąd o 40 zł większy emerytka pozdrawiam
Adam
8 miesięcy temu
Wreszcie podwyżka jak dla mnie dobra. Za złodziei z PO dostawałem 3 zlote
Edek0501
8 miesięcy temu
Kapitał jaki emeryt zgromadził na swoim koncie emerytalnym.. od tego ma liczoną emeryturę.. ja przepracowałem fizycznie 45 lat.. miałem dobre zarobki.. i taką też mam emeryturę.. w pracy nie siedziałem i obijałem bąki.. uczciwie pracowałem.. niech nie nażekają te osoby które do pracy szły odpocząć.. jakie odprowadzone składki taka emerytura..
babcia
8 miesięcy temu
czynsze poszły o 100% a emerytura 3,8%
bETbhoMH
Billy
8 miesięcy temu
Trzynastka,czternasta,wszystkich do jednego worka,nierobów ludzi którzy uczciwie pracowali,warunek otrzymania dodatkowego świadczenia minimum 25lat pracy,a nie premiowania leni życiowych!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić