Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Likwidacja OFE coraz bliżej. Ważny moment rewolucji emerytalnej

2
Podziel się

W środę posłowie znów pochylą się nad rządowym projektem o przekształceniu Otwartych Funduszy Emerytalnych. Po południu w Sejmie ma dojść do debaty nad sprawozdaniem komisji o projekcie.

Likwidacja OFE coraz bliżej. Ważny moment rewolucji emerytalnej
Rewolucja emerytalna coraz bliżej (Pixabay)
bEUvKqdN

Projekt zakłada, że każdy uczestnik OFE będzie miał do wyboru dwie możliwości. Albo zdecyduje się na przeniesienie środków na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE - opcja domyślna), albo na złożenie deklaracji o przeniesieniu środków na rachunek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, działającego w imieniu i na rzecz Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

W przypadku decyzji o przeniesieniu środków na IKE pobierana ma być opłata w wysokości 15 procent środków na rachunku OFE.

bEUvKqdP

TVN24 przypomina, że w marcu posłowie skierowali projekt do prac w sejmowych komisjach finansów publicznych oraz polityki społecznej i rodziny. Wówczas głosowanie zostało poprzedzone bardzo burzliwą dyskusją.

OFE. Projekt wraca do Sejmu

Teraz projekt odnoszący się do likwidacji OFE wróci na posiedzenie Sejmu. Posłowie mają się nim zajmować od godz. 18:00 w środę.

bEUvKqdV

W harmonogramie przewidziano "sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeniesieniem środków z otwartych funduszy emerytalnych na indywidualne konta emerytalne".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvKqeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Mocny Glos
8 miesięcy temu
Jak Pinokio był doradca Tuska wyprowadził czesc kasy z OFE Teraz jest w PiS i reszta kasy znów w cudowny sposób zniknie. Wydaje mi się że powinniśmy mieć system amerykański. Wszyscy powinni mieć podpisaną umowę z pracodawcą na roczna pensje razem z tym co wpłaca do ZUS i nap zarabiali 60 - 70 tysiecy rocznie wtedy z tej kasy musieliby sami się ubezpieczyć zdrowotnie albo czy odłożyć na starość. I niebylo by kłopotów z tym że czeka się w kolejce bo itak to by im musiało by zależeć żeby najwięcej przyjąć klientów żeby więcej zarobić tak jak w każdej branży. A jak ktoś by miał szczęście i zdrowie że by nie chorował przez kilka lat to by pieniążki zostały i mogły być przeznaczone na coś innego a nie rozpłynęły się gdzieś we mgle.
Suweren
8 miesięcy temu
Najpierw PO teraz PIS kradnie moje pieniądze. W tym kraju nigdy nie będzie zaufania do rządu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić