Likwidacja OFE coraz bliżej. Ważny moment rewolucji emerytalnej

2

W środę posłowie znów pochylą się nad rządowym projektem o przekształceniu Otwartych Funduszy Emerytalnych. Po południu w Sejmie ma dojść do debaty nad sprawozdaniem komisji o projekcie.

Likwidacja OFE coraz bliżej. Ważny moment rewolucji emerytalnej
Rewolucja emerytalna coraz bliżej (Pixabay)

Projekt zakłada, że każdy uczestnik OFE będzie miał do wyboru dwie możliwości. Albo zdecyduje się na przeniesienie środków na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE - opcja domyślna), albo na złożenie deklaracji o przeniesieniu środków na rachunek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, działającego w imieniu i na rzecz Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

W przypadku decyzji o przeniesieniu środków na IKE pobierana ma być opłata w wysokości 15 procent środków na rachunku OFE.

TVN24 przypomina, że w marcu posłowie skierowali projekt do prac w sejmowych komisjach finansów publicznych oraz polityki społecznej i rodziny. Wówczas głosowanie zostało poprzedzone bardzo burzliwą dyskusją.

OFE. Projekt wraca do Sejmu

Teraz projekt odnoszący się do likwidacji OFE wróci na posiedzenie Sejmu. Posłowie mają się nim zajmować od godz. 18:00 w środę.

W harmonogramie przewidziano "sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeniesieniem środków z otwartych funduszy emerytalnych na indywidualne konta emerytalne".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić