Bogdan Kicka| 
aktualizacja 

ZUS ogłosił rozpoczęcie wypłat: "Trafi do nich ponad miliard złotych"

2

Już 1 czerwca startuje nowy okres świadczeniowy 800 plus. To oznacza, że rodzice, którzy chcą otrzymywać świadczenie, muszą złożyć odpowiedni wniosek. Jak to zrobić i dlaczego lepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę? Odpowiadamy.

ZUS ogłosił rozpoczęcie wypłat: "Trafi do nich ponad miliard złotych"
Nowy okres świadczeniowy 800 plus. (Pexels)

Program "800 plus" to rozwinięcie popularnego w Polsce programu wsparcia rodzin "500 plus", który został wprowadzony w 2016 roku. Od momentu wprowadzenia, "500 plus" stanowiło istotne wsparcie finansowe dla rodzin wychowujących dzieci, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji materialnej. Nowa inicjatywa, czyli "800 plus", zakłada zwiększenie kwoty świadczenia do 800 złotych miesięcznie.

Już w czerwcu rusza nowy okres świadczeniowy 800 plus. Przypomnijmy, że świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziny. Oznacza to, że każde dziecko w rodzinie otrzyma wsparcie w wysokości 800 złotych miesięcznie, co ma na celu zmniejszenie nierówności społecznych i poprawę jakości życia najmłodszych obywateli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile Polacy wydają miesięcznie? Padły konkretne kwoty

Nowy okres świadczeniowy 800 plus

ZUS ogłosił już rozpoczęcie wypłat na nowy okres świadczeniowy programu 800 plus.

ZUS rozpoczął wypłatę 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Pierwszy przelew na ponad pół miliarda złotych dotyczy osób, które będę otrzymywać pieniądze drugiego dnia każdego miesiąca. W poniedziałek ZUS przeleje kolejne środki na konta rodziców i opiekunów. W pierwszych dniach czerwca w ramach 800 plus trafi do nich ponad miliard złotych – poinformował rzecznik zakładu Paweł Żebrowski.

Składanie wniosków o 800 plus

Wnioski o świadczenie można składać za pomocą kilku dostępnych kanałów: bezpłatnej aplikacji mZUS, bankowości elektronicznej, portalu PUE ZUS oraz portalu Emp@tia.

Jak wyjaśnił rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski, "jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, wypłaty można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia, z wyrównaniem od czerwca". Żebrowski zaznaczył, że terminowe składanie wniosków jest kluczowe, aby zagwarantować ciągłość wypłat i uniknąć utraty prawa do świadczenia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić