oprac. Ireneusz Oprzędek| 

Drag queen "Gąsiu" poszedł do TVP. Chce zająć miejsce Danuty Holeckiej

23

Maciej "Gąsiu" Gośniowski chce się załapać na ewentualną "zmianę warty" w TVP. Marzy, aby zastąpić Danutę Holecką w "Wiadomościach", chociaż prowadzenie programów po Magdalenie Ogórek też wchodzi w grę. Postanowił osobiście złożyć CV w TVP. Nie potraktowano go jak gwiazdę.

Drag queen "Gąsiu" poszedł do TVP. Chce zająć miejsce Danuty Holeckiej
Maciej "Gąsiu" Gośniowski zażartował z TVP (Instagram)

Maciej "Gąsiu" Gośniowski jest popularnym drag queen i performerem występującym często w duecie ze swoim partnerem Pawłem. W mediach społecznościowych publikuje różne zabawne filmiki. Czy to ze swoich wycieczek np. do Muzeum Lniarstwa, czy też dokumentujące jego sceniczną metamorfozę w kobietę.

Ma swoje grono fanów, ale wylewają się na niego też hektolitry pomyj. Do wszystkich mężczyzn ma zasadniczo jedno przesłanie.

Odpuśćmy. I mówię wam to ja, przebrany i przegięty gej. Od nadmiaru testosteronu jądra bolą. Nie musimy już nic udowadniać. Możemy się ubierać, jak chcemy. Możemy nosić makijaż. Nie musimy brać udziału w żadnym wyścigu. Możemy być, kim chcemy. Możemy w końcu przestać rządzić, zdjąć zbroję i np. być księżniczkami - mówił w dokumencie "Nago. Głośno. Dumnie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kuriozalne sytuacje w “Wiadomościach” TVP. Wpadek nie brakowało

W rozmowie z dziendobry.tvn.pl "Gąsiu" pożalił się, że media publiczne próbują zrobić z takich, jak on, drag queen, potwory. Po wyborach poczuł powiew zmian, które szykują się podobno w telewizji państwowej, i zrobił mały happening.

Elo! Jesteśmy właśnie przed TVP. Nie wiem, czy pamiętacie, wrzuciłem do siebie na relację 'Czy mogę już składać CV do TVP?', na co oni mi odpisali, abym sprawdził stronę internetową, ale nie było tam żadnych ofert, które by mnie satysfakcjonowały. Nie było zastępstwa za panią Ogórek czy panią Holecką, więc pomyślałem, że po prostu przyjadę i złożę swoje CV, bo za chwilę będą zmiany - streścił sytuację w filmiku.

"Gąsiu" wszedł do budynku telewizji w pełnym makijażu, z doczepionymi rzęsami i blond włosami. Miał na sobie różowy kostium i białe buty na obcasie. W środku odesłano go do kancelarii, ale tam usłyszał, że aplikacje o pracę można zgłaszać tylko elektronicznie.

Ostatecznie wrzucił więc swoje CV do skrzynki przy recepcji. Na dworze ustawił się pod billboardem, na którym prezenterki "Wiadomości" Edyta Lewandowska, Marta Kielczyk, Danuta Holecka i Anna Bogusiewicz reklamują swój serwis informacyjny.

"Brakuje tam tylko mnie, ja też mam blond włosy" - spuentował Maciej "Gąsiu" Gośniowski.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić