Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Ponad 146 godzin. Miażdżąca przewaga PiS nad opozycją

387
Podziel się

Telewizja Polska opublikowała raport, w którym podsumowano czas antenowy, który w telewizji publicznej dostali politycy poszczególnych partii. Jak łatwo można się domyślić, najczęściej pokazywano polityków PiS. Koalicjanci z kolei nie mają powodów do radości.

Ponad 146 godzin. Miażdżąca przewaga PiS nad opozycją
Jarosław Kaczyński może być zadowolony z TVP (Getty Images, Omar Marques)
bELhXvVN

Politycy PiS otrzymali sześć razy więcej czasu niż ich koledzy z PO. Telewizja Polska opublikowała zestawienie na temat czasu antenowego poświęcanego członkom poszczególnych partii od kwietnia do czerwca br., opracowanego następnie przez Wirtualnemedia.pl

Politycy PiS zajęli na antenach Telewizji Polskiej w sumie 146 godzin i 55 minut w tym okresie. W poprzednim kwartale przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy dostali 135 godzin i 39 minut.

bELhXvVP

PiS to jedno, a co z koalicjantami?

Koalicjanci i byli koalicjanci partii rządzącej nie mogą być zadowoleni z zestawienia. Przedstawiciele Solidarnej Polski byli w TVP pokazywani bowiem przez dokładnie 9 godzin i 5 minut. Z kolei politycy Porozumienia dostali zaledwie 6 minut.

Cała opozycja dostała 59 godzin. Platforma Obywatelska, jako największa partia opozycyjna, dostała w drugim kwartale br. 28 godzin i 23 minuty na antenie TVP. Nowa Lewica była pokazywana na antenie publicznego nadawcy 14 godzin i 46 minut. PSL dostało 11 godzin i dwie minuty, Konfederacja 2 godziny 39 minut, a Kukiz'15 dwie godziny 25 minut.

bELhXvVV

Porozumienie Jarosława Gowina dostało mniej czasu niż większość partii pozaparlamentarnych. Godzinę i 48 minut otrzymali w TVP przedstawiciele Partii Republikańskiej, godzinę i 25 minut Polska 2050, godzinę i 22 minuty Inicjatywa Polska. Godzinę i 13 minut politycy Lewicy Razem; Nowoczesnej 32 minuty, Polskiej Partii Socjalistycznej 22 minuty, Unii Europejskich Demokratów 9 minut. Zielonych z kolei nie pokazywano wcale.

Na wystąpienia przedstawicieli kancelarii prezydenta poświęcono od kwietnia do czerwca w TVP 2 godziny i 34 minuty, premiera Mateusza Morawieckiego 14 godzin i 4 minuty, przedstawicieli kancelarii premiera 6 godzin, przedstawicieli rządu 66 godzin i 59 minut - podliczył portal Wirtualnemedia.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELhXvWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(387)
Atos
3 tyg. temu
No i dobrze, bo tylko z TVP można dowiedzieć się, co tak naprawdę w trawie piszczy, dzięki zdradzieckiej koalicji. Czy koalicja na czele z PO - to Polacy? To zdrajcy własnej ojczyzny! Szkoda więcej słów - historia was rozliczy!
ARRRr
2 miesiące temu
ten komunizm koscielny jest gorszy pod komuny PZPR , wprowadza radykalizm, PRL miało gorzej bo było zamkniete na zachód , bez dotacji, mało tego , wagony pełne jechały ciągle na wschód, Polacy musieli sobie sami radzić, a tu proszę komuna upadła 30 lat temu a są jeszcze dziady co młodych jeszcze komuną straszą .
ale pazerni
2 miesiące temu
Tak dużo dano im czasu a jeszcze kasują komentarze na o2
bELhXvWr
jakes
2 miesiące temu
to nie jest telewizja publiczna, to szmatławiec. Publiczne znaczy reprezentujący opinie i interesy społeczeństwa. A w demokratycznych wyborach, to opozycja ma ilosciowo więcej wyborców niż PiS, jednak w TVP to PiS ma 80% czasu antenowego. W dodatku w TVP + tylko dla PiS a wszystkie - dla opozycji. Żenada.
POLAK
2 miesiące temu
Mam pytanie do zwolenników Jarosława, jak myślicie jak Kaczyńscy dostali się do pierwszego kolorowego filmu w najgorszych czasach komuny :)))))?????????? Kto im to zapewnił :)
Informatyk
2 miesiące temu
Ani TVN ani Polsat to nie są i nigdy nie były stacje obiektywne.
Pozdrowienia ...
2 miesiące temu
TVP to telewizja partyjna PIS.
stary mors
2 miesiące temu
Jeżeli ktoś lubi kłamstwa to ogląda TVP info.Szkoda na nich czasu i oczu.
karol
2 miesiące temu
Przecież,jest jeszcze TVN.Który może kto chce oglądać.Bo Polsat,to raczej stacja obiektywna.Więc zarzucanie tvp,że mają mało czasu antenowego,jest nie na miejscu.Bo w TVN,maja go pod dostatkiem. A poparcie dla partii nie wynika z oglądania tv.Lecz z tego co się wokół dzieje.
brawo TVP.
2 miesiące temu
Który POwiec odpowiada na zadane pytanie.Odpowiedź. Żaden. Albo nie słyszeli albo nie widzieli albo proszę spytać takiego a takiego.Nigdy nie pada konkretna odpowiedź. Bzdety mogą sobie wygadywac w TVN a nie w TVP.
Anna
2 miesiące temu
Przez 8 lat jak rządziło ży dowskie PO to wszystkie media były po ich stronie TVP TVN i Polsat
Sigmar
2 miesiące temu
Można to samo powiedzieć o mediach lewicowo-żydowskich TVN czy Polsat
Sigmar
2 miesiące temu
Można to samo powiedzieć o mediach lewicowo-żydowskich TVN czy Polsat
bELhXvWj
tak na margin...
2 miesiące temu
Za czasów PO-PSL , TVP i TVN było po ich stronie , a i tak przegrali wybory !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić