To już koniec lata. "Nietoperze nigdy się nie mylą"

10

Od kilku dni niemal w całej Polsce jest deszczowo, chłodno i pochmurno. Czy jest szansa, że wrzesień będzie ciepły i słoneczny? Zdaniem pracowników Lasów Państwowych letnia aura już nie wróci do Polski. Świadczy o tym zachowanie nietoperzy, które "jako pierwsze wyczuwają, że kończy się lato".

To już koniec lata. "Nietoperze nigdy się nie mylą"
Gacki brunatne. (Twitter, Lasy Państwowe, Jarosław Ramucki)

W powietrzu zdecydowanie czuć już jesienną aurę. Wielu z nas ma wciąż nadzieję, że we wrześniu wrócą pogodne i słoneczne dni. Leśnicy Lasów Państwowych twierdzą jednak, że to już definitywny koniec lata w Polsce.

Bardzo nam przykro, ale nietoperze nigdy się nie mylą. Pierwsze wyczuwają, że kończy się lato i trzeba poszukać miejsca na zimowanie - czytamy na profilu Lasów Państwowych.

Koniec lata i początek jesieni to czas jesienniej migracji nietoperzy, które opuszczają swoje dotychczasowe miejsca żerowania i rozrodu, aby znaleźć bezpieczną kryjówkę na przetrwanie zimy.

W szkółce Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w woj. wielkopolski pierwsze gacki brunatne zamieszkały już w lodowni do przechowywania sadzonek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Portal fanipogody.pl podaje, że początek września będzie chłodny. Temperatura w ciągu dnia będzie oscylować w granicach 10 st. Celsjusza. W górach mogą nawet wystąpić przymrozki. Mimo że druga połowa wrześniea - zdaniem synoptyków portalu fanipogody.pl będzie cieplejsza, to nie powinniśmy się spodziewać upałów.

Zobacz także: Potężna eksplozja w Wielkiej Brytanii. Ogień trawi teren zakładu przemysłowego w środkowej Anglii
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić