aktualizacja 

Jest wyrok sądu. Co z Barbarą Kurdej-Szatan? To nie koniec sprawy

98

Zapadła decyzja w sprawie Barbary Kurdej-Szatan. Już wiadomo, czy aktorkę spotka kara za słowa, które w zeszłym roku w gniewie rzuciła Straży Granicznej. Gdy opublikowała nagranie w sieci, w mediach zawrzało. Jaki jest wyrok?

Jest wyrok sądu. Co z Barbarą Kurdej-Szatan? To nie koniec sprawy
Barbara Kurdej-Szatan emocjonalnie zareagowała na czyny funkcjonariuszy Straży Granicznej w listopadzie 2021 r. Co dalej z jej sprawą? (AKPA)

Sąd zdecydował. Barbara Kurdej-Szatan nie odpowie za wyzwiska, które skierowała w stronę Służby Granicznej w listopadzie 2021 r., w czasie problemów migracyjnych na granicy polsko-białoruskiej. Bardzo emocjonalny wpis, w którym nie przebierała w słowach, znalazł się wówczas na jej instagramowym profilu.

Teraz okazuje się, że sąd prawomocnie umorzył jej sprawę. Aktorka nie odpowie więc za zarzucane jej znieważanie SG, bo w jej zachowaniu nie dopatrzono się znamion przestępstwa. Pierwszy wyrok w sprawie zapadł w grudniu 2022 r. W lutym 2023 r. warszawski Sąd Okręgowy utrzymał w mocy postanowienie sądu I instancji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprawa Kurdej-Szatan umorzona. Wiceminister wściekły na sąd
Dziś piękny poranek w sądzie w Pruszkowie. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia – pisał mec. Jacek Dubois na Twitterze.

Sprawa Kurdej-Szatan ciągnie się już ponad rok i trzy miesiące. Najpierw trafiła do sądu w Pruszkowie, tam aktorka wygrała. Podobnie stało się, gdy prokuratura odwołała się do sądu w Warszawie. Decyzja stała się więc prawomocna.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Ale, jak donosi PAP, to nie koniec problemów Kurdej-Szatan. Prokura Okręgowa w Warszawie ma bowiem złożyć zażalenie na postanowienie sądu o umorzeniu postępowania. Cel to uchylenie go.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na wieści o wyroku zareagował Rafał Ziemkiewicz: "Takie sądy to nie żadna sprawiedliwość, tylko zwykłe partyjne g...no". Kurdej-Szatan nie odniosła się ani do decyzji sądu, ani słów prokuratury. Na jej koncie na Instagramie nie pojawił się żaden komentarz. Aktorka milczy.

Głośna sprawa nie zaszkodziła jej w karierze. O aktorce nadal sporo się mówi, ma mnóstwo obserwatorów w sieci, pracuje w teatrze, gra w serialach.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić