Konfederacja kolejnym dorodnym tematem dla kabareciarzy. Nie mieli dla nich litości

34

Kabaret Młodych Panów i Kabaret K2 połączyli siły, aby zakpić z "elit" politycznych. W skeczu "Spin doktorzy - Konfederacja" wprost nawiązują do ugrupowania, a którym "piwkuje" Mentzen i drzemie Korwin- Mikke.

Konfederacja kolejnym dorodnym tematem dla kabareciarzy. Nie mieli dla nich litości
Skecz "Spin Doktorzy – Konfederacja" (Materiały prasowe)

W ostatnim odcinku programu "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" w Polsacie widzowie mogli obejrzeć m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów i Kabaret K2. Te dwa ostatnie formacje połączyły siły przy skeczu "Spin Doktorzy – Konfederacja". Jak sama nazwa wskazuje, kabareciarze wzięli pod lupę działania takich polityków skaranej prawicy.

Skecz rozpoczął się w mieszkaniu jednego z działaczy partii. Publiczność była świadkiem tego, jak politycy mędrkowali nad tym, jak poprawić swoje notowana. Wśród propozycji znalazło się: "zamknięcie w szafie Korwina", "ocieplenie Brauna", a także organizacja kolejnych "Piw z Mentzenem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skandaliczny transparent Konfederacji. Będzie zawiadomienie do komisji etyki

Kabareciarze po kolei punktowali wszystkie absurdalne sytuacje, związane z Konfederacją. Nawiązano również do "prorosyjskości" tej partii. W pewnym momencie jeden z działaczy na głos odczytuje rosyjskojęzyczną wiadomość o treści: "Bracia towarzysze! Za trzy dni planujemy inwazję na Ukrainę. W trzy dni to ogarniemy i widzimy się w Warszawie!".

W skeczu nie mogło zabraknąć też słynnej "Piątki Mentzena" ("nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, Unii Europejskiej i podatków"). Gdy jeden z polityków apeluje o dodanie "stop ukrainizacji Polski", jest szybko uciszany przez kolegę.

"To wszystko będzie, ale po 15 października" - mówi partyjny kolega, czym kabareciarze nawiązują do tego, że postulaty wyborcze mijają się często z realnymi działaniami partii politycznych.

Swoje należyte miejsce w kabarecie zajął też Janusz Korwin-Mikke, kiedyś twarz i przywódca Konfederacji. Pokazano nagrania, na których głosi on, że "program wyborczy partii, jest pisany po to, aby zdobyć głosy idiotów".

Po nim pokazano również filmy ze Sławomirem Mentzenem mówiącym, że się "schlał" oraz Dobromirem Sośnierzem głoszącym poglądy o uboju psów. Na koniec jeden z polityków podsumowuje: "Można pracować dla Konfederacji, ale nie można potem na nich głosować. Na tym polega odpowiedzialność".

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: MPS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić