aktualizacja 

"Milionerzy" odc. 599. Pytanie za 20 tysięcy zł kosztowało ją dwa koła

13

Podczas 599. odsłony "Milionerów" o główną nagrodę walczyła pani Beata z Warszawy. Szło jej bardzo dobrze, ale w pewnym momencie pojawiły się potężne problemy. Które pytanie okazało się wielkim wyzwaniem?

"Milionerzy" odc. 599. Pytanie za 20 tysięcy zł kosztowało ją dwa koła
Hubert Urbański, "Milionerzy" (Licencjodawca, AKPA)

Pani Beata do rywalizacji w ramach 599. odsłony "Milionerów" przystąpiła krótko po tym, jak błąd popełniła jej poprzedniczka - pani Alicja. Warszawiance szło naprawdę dobrze. Problemy pojawiły się przy pytaniu za 20 tysięcy złotych.

Jak brzmiała zagadka, na którą nie potrafiła poprawnie odpowiedzieć? "'Ach, płuca wyplute nie bolą, śmierć w szparę judasza zaziera, z ogromną tęsknotą i wolą tak trudno lat siedem umierać'. Komu?" - takie pytanie odczytał Hubert Urbański. Następnie przedstawił warianty:

  • A. Ludwikowi Waryńskiemu
  • B. Władysławowi Sikorskiemu
  • C. Władysławowi Broniewskiemu
  • D. Władysławowi Gomułce

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wolski o demografii Rosji. "Jedno wielkie oszustwo"

Pani Beata natychmiast przyznała, że nie jest pewna, co należy wskazać. Miała jeszcze pod ręką koła ratunkowe, po które postanowiła sięgnąć. W pierwszej kolejności zadzwoniła do przyjaciela, ale on niestety nie pomógł.

W związku z tym wzięła 50:50. Finalnie wskazała wariant "A". To okazało się właściwym posunięciem. Krótko później zabrzmiał gong, oznajmiający koniec odcinka.

"Milionerzy". Najważniejsze zasady

W "Milionerach" prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną (odpowiednio w wysokości tysiąca złotych oraz 40 tysięcy złotych).

Aby wygrać główną nagrodę, należy odpowiedzieć prawidłowo na dwanaście pytań. Pytania mają różnorodną tematykę. Każde z pytań ma oznaczony stopień trudności, a także kategorię tematyczną, a opracowane jest na podstawie co najmniej dwóch prawidłowych źródeł. W drodze do zwycięstwa uczestnik będzie mógł skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności" - przypomniano na oficjalnej stronie internetowej popularnego programu.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić