Nie mieli pojęcia, że wszystko się nagrywa. To może być przestroga dla innych

19

Straż Miejska w Tarnowie pokazała klatkę z nagrania wideo zarejestrowanego przez kamerę monitoringu. Grupka osób szła nocą przez centrum miasta, a jeden z mężczyzn kopał napotkane elementy. Na końcu doszło do bójki.

Nie mieli pojęcia, że wszystko się nagrywa. To może być przestroga dla innych
Do sieci trafiło zdjęcie z monitoringu (Straż Miejska w Tarnowie)

Do skandalicznych scen doszło w niedzielę 5 lutego. Grupa osób spacerowała nocą po centrum Tarnowa. Operator monitoringu zauważył, że wchodzący w jej skład mężczyzna zachowuje się bardzo dziwnie. Idąc ulicą Krakowską, kopał napotkane elementy infrastruktury, tzn. drzewa i elewacje budynków. Nie był to jednak jeszcze wystarczający powód, aby interweniować.

Niedługo później grupa wdała się w bójkę z innymi osobami. Nie zwrócili uwagi, że przez cały czas są obserwowani przez kamery monitoringu miejskiego. Operator widząc eskalację konfliktu, wysłał na miejsce patrol straży miejskiej. O sprawie został również poinformowany dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Niezwłocznie wysłano na miejsce przedstawicieli tych służb.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Morawiecki podzielił się majątkiem. Kąśliwy głos z rządu

Na miejscu bójki niedługo później zjawili się strażnicy miejscy oraz policjanci. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do okiełznania osób zamieszanych w awanturę. W konsekwencji zatrzymano mężczyznę, który kopał wcześniej drzewa i budynki przy głównej ulicy miasta. Zatrzymany poniesie teraz surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Wideo z Tarnowa może być przestrogą dla innych. Kamery monitoringu są zamontowane już niemal na każdym kroku, dlatego przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Przykłady z ostatnich lat pokazały, że to nagrania wideo często okazywały się kluczowym dowodem dla sądu. Przyczyniły się do skazania niejednej osoby, nawet na karę pozbawienia wolności.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić