Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WKZ
|

Nagranie z zatrzymania obejrzały miliony. Piosenkarka straciła już drugie dziecko

12
Podziel się:

Znana z "Amerykańskiego Idola" Syesha Mercado jest mamą dwójki małych dzieci, ale żadne z nich nie znajduje się pod jej opieką. Kilka miesięcy temu piosenkarka biła na alarm, że "system porwał jej dziecko". Sytuacja powtórzyła się z 10-dniowym noworodkiem.

Nagranie z zatrzymania obejrzały miliony. Piosenkarka straciła już drugie dziecko
Dramat gwiazdy "Amerykańskiego idola" przybrał na sile (Getty Images, Instagram)

Syesha Mercado zdobyła ogólnokrajową sławę, gdy w 2008 r. zajęła drugie miejsce w programie "American Idol". Piosenkarka kontynuowała karierę muzyczną, ale ostatnio skupiła się na rodzinie. W zeszłym roku Mercado i jej partner Tyronem Deneerem zostali rodzicami chłopca imieniem Amen'Ra. W sierpniu na świat przyszło ich drugie dziecko, które znalazło się ostatnio w centrum medialnego skandalu.

"Znowu zabrali nasze dziecko" to tytuł filmiku, który krąży po mediach społecznościowych. Pierwotna wersja pojawiła się w sobotę 14 sierpnia i ma już prawie 2 mln wyświetleń na Instagramie.

Trwający ponad godzinę film jest zapisem relacji, którą kilka dni wcześniej prowadził na żywo partner Mercado. Na nagraniu widać rodziców z 10-dniowym noworodkiem w samochodzie, wokół którego roi się od policjantów.

Zobacz także: Gwiazdy, które przyznały się do depresji
To jest moje dziecko. Moje dziecko ma tylko kilka dni i zabieracie ode mnie moje dziecko – rozpaczała Mercado, gdy służby domagały się wydania im noworodka.

Policja działała we współpracy z funkcjonariuszami agencji rządowej CPS (Child Protective Service – ang. służba ochrony dzieci), która w marcu 2021 r. odebrała tym samym rodzicom ich pierwsze dziecko i umieściła w rodzinie zastępczej.

Mercado nagłośniła sprawę w mediach, twierdząc, że "agencja rządowa legalnie porwała jej dziecko" pod pretekstem niepodania zastrzyku z witaminą B12. Dramat młodej matki rozpoczął się w szpitalu, do którego zgłosiła się z 5-miesięcznym chłopcem. Miała tam otrzymać "płyny podczas przechodzenia z karmienia piersią na karmienie butelką".

"Nasz syn Amen'Ra został siłowo i legalnie odebrany nam przez ludzi z CPS, którzy twierdzą, że odmówiliśmy zastrzyku z witaminą B12, co było kwestią życia i śmierci - co jest absolutnym kłamstwem. Nigdy nie odmówiliśmy zastrzyku z B12 i w żadnym momencie nie był na skraju śmierci" – pisała Mercado na stronie zbiórki społecznościowej.

CPS oprócz zarzutu niezgody na zastrzyk z B12 twierdziło także, że dziecko miało oznaki niedożywienia. Po interwencji CPS dziecko trafiło do "białej rodziny zastępczej", a biologiczni rodzice mogli je z początku widywać tylko raz w tygodniu przez godzinę za pośrednictwem komunikatora Zoom. Po upływie prawie 6 miesięcy nadal walczą o odzyskanie synka.

Odebranie im drugiego noworodka władze tłumaczą brakiem zapewnienia podstawowej opieki medycznej. Mercado nie wpuściła ludzi z CPS do domu, gdzie najprawdopodobniej urodziła drugie dziecko. Funkcjonariusze zdobyli więc nakaz sądowy i wykorzystali go, gdy policja zatrzymała samochód z rodziną. Piosenkarka usłyszała, zarzut, że noworodek po przyjściu na świat nie został zbadany przez lekarza. Kobieta twierdziła, że dosłownie dzień wcześniej była z nim u specjalisty, jednak jej tłumaczenia nie wystarczyły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(12)
Niki
rok temu
Nie wiemy jaka jest cała prawda, trzeba wysłuchać drugiej strony i wysunąć wnioski ale bez powodu nie odbiera się dwoje dzieci nawet w usa, współczuję matce i to bardzo, niech walczy o swoje dzieci ale poprawi też swoje życie by nigdy już nie doprowadzić to takiej sytuacji.
Mmm
rok temu
Nie wiemy,co jest prawdą lepiej nie wypowiadać się, słowa też ranią.
Joanka
rok temu
Skoro dziecko było niedożywione i zaniedbane mmedycznie to dobrze, że je zabrali rodzicom, którzy najwyraźniej nie potrafią się dziećmi zajmować. ALE! Nie lepiej rodziców wyedukować i dać pielęgniarkę środowiskową? Podobno najbogatszy kraj na świecie a jedyna opcja to odbierać dzieci?
Zżdzich
rok temu
Ameryką to dziki kraj. Odbiera due dzieci tym którzy coś mają a nie interesują się dziećmi których rodzice z biedy mieszkają na ulicy. Za koszt wojny w Afganistanie moznaby milionom ludzi zapewnić mieszkania. Ciekawe gdzie są te pieniądze?
Mnie dziwi to...
rok temu
i niepokoi, że ostatnio coraz częściej widuje czarne dzieci z białymi rodzicami w Polsce. Już po wyglądzie i zachowaniu rodziców widać że bardzo zamożni. Handel dziećmi jak widać powrócił ale teraz jest "moda" na czarne.
Maria
rok temu
U nas też tak było ale za biedę za rządu PO a potem dzieci były bite i mordowane przypomnę 2 dzieci w pomorskim a innych też wiele nie mówię że rodzice naturalni to aniołki nie zastępczy też są nieraz dobrzy ale tych złych więcej a wszystko rozbija się o kasę
:((
rok temu
To jest straszne. Straszny system.
Sdeerty
rok temu
Uprzedzenia rasowe...
Duch
rok temu
Amen'ra???????
Anka
rok temu
Nie odbiera sie dziecka bez przyczyny. Ona moze sobie mowic co chce, ale bez winy nie jest.
Emi
rok temu
Na naszych oczach odbiera nam się podstawowe prawa wolności tworzy nowe niby ochronne i łykamy to jak pelikany 🤦😔
się wygłupiam
rok temu
taka laska to zrobią jej trzecie i następne i nastepne, że w końcu zapomni o tych pierwszych
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić