Kamil Dachnij
Kamil Dachnij| 

Netflix i HBO mają problem. Ludzie rezygnują z ich usług

67

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ludzie zaczęli korzystać z platform streamingowych na jeszcze większą skalę niż przedtem. Jednak najnowsze badanie wykazało, że niemal połowa użytkowników zrezygnowała w ciągu sześciu miesięcy z co najmniej jednej usługi. O co chodzi?

Netflix i HBO mają problem. Ludzie rezygnują z ich usług
"Wiedźmin" jest jednym z największych hitów Netflixa (fot. mat. pras.)

W badaniu przeprowadzonym za pośrednictwem gazety "Los Angeles Times" aż 62 proc. ankietowanych podało, że głównym powodem ich rezygnacji z subskrypcji było zakończenie emisji ulubionego serialu lub programu. Okazało się też, że tylko 20 proc. przestało oglądać konkretny serial po pierwszym sezonie, a większość ankietowanych śledzi losy ulubionych bohaterów do samego końca.

Nie jest to jedyny ciekawy wynik badania. W Stanach Zjednoczonych rotacja użytkowników na rynku platform streamingowych jest bardzo duża. 46 proc. ankietowanych na przestrzeni ostatniego miesiąca zakończyło subskrybować co najmniej jedną usługę VOD. Większość z nich w tym samym czasie wykupiła nowy abonament lub odnowiła stary na innej platformie streamingowej.

Już od jakiegoś czasu wskazywano na to, że to właśnie produkcje, które przywiązują widzów na miesiące i lata są najbardziej pożądanymi treściami dla platform streamingowych. Wie coś o tym takie HBO, które po "Grze o tron" straciło w 2020 r. ponad połowę widzów w wieku 18-49 lat.

Owszem, ostatnio WarnerMedia pochwaliło się, że po premierze "Wonder Woman 1984" liczba subskrybentów podwoiła się z 8,6 mln do ponad 17 mln. Jednak nie podało informacji, ile osób zrezygnowało z usługi po obejrzeniu filmu.

Z kolei Netflix doskonale sobie zdaje sprawę, że musi kontynuować takie seriale jak "Bridgertonowie" czy "Wiedźmin". Nie dość, że pierwsze sezony tych produkcji biły rekordy popularności, to jeszcze istnieje spore prawdopodobieństwo, że kontynuacje tylko przyciągną kolejnych abonentów. A sporo osób odnowi swoją subskrypcję.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić