BOB| 

Netflix oburzył katolików. Domagają się usunięcia scen z Jezusem

65

Animowany serial "Paradise PD" wywołał duże poruszenie. Katolicy twierdzą, że obraża ich uczucia religijne. Pod petycją podpisało się już kilkaset tysięcy ludzi.

Netflix oburzył katolików. Domagają się usunięcia scen z Jezusem
Jezus Chrystus w serialu "Paradise PD" (Facebook)

"Paradise PD" to serial animowany dla dorosłych, który można oglądać w platformie Netflix. Zyskał sobie wielu fanów, dzięki czemu niedawno premierę miał trzeci sezon. Twórcy jednak w jednym z odcinków posunęli się na tyle daleko, że wywołali ogromne oburzenie.

Katolicy piszą petycję do Netflixa

Afera zrobiła się po scenie z Jezusem Chrystusem. Twórcy wymyślili, że jest on zwolennikiem powszechnego dostępu do broni. W serialu nagle schodzi z krzyża i karabinami zabija swoich prześladowców. To nie wszystko, bo jest także scena, w której uprawia seks z dwiema kobietami.

Katolicy są mocno oburzeni tym, co można zobaczyć w "Paradise PD". W internecie stworzyli petycję, w której domagają się od Netflixa usunięcia scen z Jezusem.

- Netflix posunął się kolejny raz za daleko w swojej „artystycznej” wolności słowa, przedstawiając tym razem Jezusa jako lubieżnego i paranoicznego szaleńca, którego misją jest powszechny dostęp do posiadania broni. Staje się jasne, że celem Netflixa stało się potęgowanie skandalicznych i obraźliwych dla chrześcijan obrazów. Nie możemy wobec tego stać bezczynnie, gdy boskość Jezusa Chrystusa jest otwarcie wyśmiewana i poniżana - tłumaczą autorzy petycji.

Podpisy są zbierane na całym świecie i bez przerwy ich przybywa. W tej chwili jest ponad 320 tys., a autorzy liczą, że ich postulaty poprze 500 tys. ludzi.

Zobacz także: Stranger Things: sezon 4 (2021) - zwiastun
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić