Podsumowali Morawieckiego i TVP. Pokazali, na co idą miliardy z podatków

19

Widzowie TVN i TVP zdążyli się już przyzwyczaić do regularnej wymiany ciosów między redakcjami "Faktów" i "Wiadomości". We wtorkowym wydaniu programu TVN po raz kolejny wzięto na celownik rząd Mateusza Morawickiego i propagandowy przekaz, jakie serwuje widzom TVP.

Podsumowali Morawieckiego i TVP. Pokazali, na co idą miliardy z podatków
Anita Werner prowadziła wtorkowe wydanie "Faktów" 5 grudnia (kadr z TVN)

Nie dalej jak w poniedziałek, premier Mateusz Morawiecki zarzucał redakcji "Faktów" TVN kłamstwo i przemilczanie sprawy zapisów dotyczących farm wiatrowych, które niespodziewanie pojawiły się w projekcie ustaw dot. zamrożenia cen prądu na przyszły rok.

I choć premier na odpowiedź dziennikarzy nie musiał długo czekać, a Jakub Sobieniowski skrupulatnie udowodnił, jak bardzo szef rządu się myli, to nie zszedł z celownika reportera.

We wtorkowym wydaniu "Faktów" Sobieniowski obnażył największe absurdy rządowego przekazu Morawieckiego, który na półmetku swojej dwutygodniowej kadencji, wciąż karmi wyborców PiS nadzieja na faktyczne sprawowanie władzy. W czym pomaga mu zresztą TVP. O tym, jak bardzo, mieli okazję przekonać się widzowie TVN, którym zaprezentowano fragment "Gościa Wiadomości" i rozmowę Edyty Lewandowskiej z premierem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Duże zmiany w TVN. Fala odejść i zwolnień
- Tych wszystkich nieścisłości i absurdów w przekazie szefa rządu nie zobaczą widzowie rządowej telewizji. Tam jego nowy rząd jest opisywany tak, jak jego stary rząd. A jego propozycje są nazywane "dekalogiem polskich spraw", "fundamentem", "drogowskazem dla Polski", "sposobem, by Polakom żyło się lepiej, a Polska sprawniej się rozwijała". I to wszystko w dwadzieścia kilka sekund - podsumował reporter "Faktów", następnie oddając głos prezenterce TVP.
- Chciałabym zacząć od dekalogu polskich spraw. Czyli propozycji, która jest fundamentem pana nowego rządu, ale jest także drogowskazem dla Polski. Takim sposobem na to, by Polakom w przyszłości żyło się lepiej, a Polska sprawniej się rozwijała - mówiła Edyta Lewandowska w przytoczonym w "Fatach" fragmencie rozmowy z premierem.

Jak skonstatował Jakub Sobieniowski, przekaz TVP pozostaje niezmienny, przypominając, że czy tego chcemy, czy nie, na rządową de facto telewizję wszyscy płacimy krocie.

Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić