Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Chiny. Wuhan miastem duchów po wybuchu epidemii koronawirusa

81
1/7

Epidemia rozpoczęła się w Wuhan

Epidemia rozpoczęła się w Wuhan
(Getty Images, Getty Images / Stringer)
0
0

Z powodu epidemii koronawirusa Wuhan stało się "miastem duchów". W przeciągu kilku dni 11-milionowe miasto opustoszało. Mimo Nowego Roku i zorganizowanych w związku z tym imprez, na ulicach panują pustki - ludzie wolą pozostać w domu, nie chcą nigdzie wychodzić.

2/7

Puste ulice Wuhan

0
0

Na ulicach miasta rzadko można spotkać żywą duszę. Jeśli już ktoś zdecyduje się wyjść z domu, nie zapomina o masce ochronnej. W wyniku zarażenia koronawirusem zmarło już 80 osób.

3/7

3 tysiące zarażonych koronawirusem

0
0

Liczba zarażonych osób ciągle rośnie. Mimo to Światowa Organizacja Zdrowia nie zdecydowała się jeszcze na ogłoszenie stanu wyjątkowego.

4/7

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko

0
0

Choroba z Wuhan może być jeszcze bardziej niebezpieczna niż się wydaje. Wirus może się przenosić przzez wystąpieniem jakiegokolwiek symptomu choroby.

5/7

Objawy infekcji koronawirusem

0
0

Koronawirus daje objawy, które początkowo mogą przypominać grypę, przeziębienie lub zapalenie płuc. Wysoka gorączka osłabia organizm i można odczuwać ucisk w klatce piersiowej. Ulice Wuhan opustoszały - ludzie boją się zarazić patogenem.

6/7

769 nowych przypadków zachorowań

0
0

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba zachorowań znacznie wzrosła. To wywołuje coraz większą panikę.
Konsulat USA w Wuhan ogłosił ewakuację swojego personelu i niektórych obywateli.

7/7

Koronawirus w Chinach

0
0

Źródłem zakażenia może być jedzenie mięsa, które pochodzi z "żywego" targu. W jednym z takich miejsc w Wuhan sprzedawano nietoperze, węże, lisy, krokodyle, wilcze szczenięta, ogromne salamandry czy szczury, które następnie spożywano.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić