Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Porusza do szpiku kości. Nagranie z samolotu, który wleciał w WTC

178
Podziel się:

Internauci są do głębi poruszeni wiadomością głosową, którą przed śmiercią nagrał dla żony pasażer porwanego przez terrorystów samolotu United Airlines 175. Samolot uderzył w World Trade Center 11 września 2001 r.

Porusza do szpiku kości. Nagranie z samolotu, który wleciał w WTC
Brian David Sweeney zginął na pokładzie porwanego samolotu (9/11 Memorial and Museum)

Brian David Sweeney z Massachusetts podróżował z Bostonu do Los Angeles, kiedy jego samolot został porwany przez terrorystów z Al-Kaidy. Samolot zmienił kurs na Nowy Jork i rozbił się na południowej wieży World Trade Center. Wszystkie 65 osób na pokładzie zginęło.

Pasażer porwanego samolotu zostawił żonie wzruszającą wiadomość

Zanim samolot się rozbił, były pilot Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych zadzwonił do swojej żony Julie i zostawił jej ostatnią wiadomość na poczcie głosowej.

Jules, tu Brian. Słuchaj, jestem w samolocie, który został uprowadzony. Jeśli coś pójdzie źle, chcę tylko żebyś wiedziała, że bardzo cię kocham. Chcę, żebyś czyniła dobro i korzystała z życia. Tego samego życzę moim rodzicom i wszystkim innym – powiedział Sweeney ma nagraniu.

"Po prostu szalenie cię kocham i do zobaczenia, kiedy tam dotrzesz. Do widzenia kochanie. Mam nadzieję, że zadzwonię do ciebie" - to były ostatnie słowa Briana do żony.

Transkrypcja nagrania została niedawno udostępniona na TikToku. Wielu internautów jest do głębi poruszona bolesną wiadomością Briana. "Łamiące serce" - piszą wzruszeni użytkownicy.

Żona pasażera jest "wdzięczna" za jego wiadomość

Żona zmarłego tragicznie żołnierza Julie powiedziała kiedyś w jednym z wywiadów, że była niesamowicie wdzięczna za wiadomość, którą jej zostawił.

W filmie z 2014 r. zrobionym dla Memorial and Museum 9/11 Julie wyjaśniła, że nie mogła uwierzyć, że jej Brian może zginąć w taki sposób. Do końca miała nadzieję, że jej mąż wyjdzie z tego żywy. "Był wojownikiem" – powiedziała.

Wszystko, czego potrzebowałem, to ta wiadomość. Myślę, że kiedy ją nagrywał, wiedział już, że nie wróci do domu. To był jego sposób, aby dać mi znać, że wszystko będzie dobrze, i że wierzy, że jeszcze kiedyś zobaczy mnie ponownie. I to wszystko, co musiałam wiedzieć - powiedziała Julie.
Zobacz także: Tajemnicze zaginięcie pasażera promu w Kalifornii. Trwają poszukiwania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(178)
Gustaw
11 miesięcy temu
W samolocie jeszcze ładunki wybuchowe były i wszystko wyjaśniło
Gost
11 miesięcy temu
Te potężne budynki zostały wysadzone od środka kawał aluminiowej rury z benzyną może co najwyżej osmalić taki budynek.
Franio
11 miesięcy temu
Przeczytałem mnóstwo komentarzy pod tym artykułem i doszedłem do wniosku, że część osób sobie żartuje, część osób zadaje pytania bez odpowiedzi, a jeszcze inna część jest zapatrzona w to, co owego tragicznego dnia przekazywała telewizja. Każdy człowiek ma prawo do swojego zdania, ale niech ono będzie poparte choć jednym dobrym argumentem. Wiele razy rozmawiałem o WTC z różnymi ludźmi i okazało się, że mają oni mikroskopijną wiedzę na ten temat, popartą tylko tymi filmikami z telewizji. Większość nawet nie wiedziała ile budynków legło w gruzach i zawsze słyszałem "no dwie wieże" A wystarczy poczytać, o budowie samolotów, o budowie WTC i mieć minimalną wiedzę z mechaniki materiałów, żeby się domyśleć, że aluminium nie ma siły penetracji przez stal. Owszem tego dnia zginęło mnóstwo ludzi, ale na pewno żadna nie zginęła od uderzenia samolotu w cokolwiek. Rozumiem to sceptyczne podejście, bo wielu uważa, że to, co pokażą w telewizji musi być prawdą. W takim razie "Godzilla" też pewnie gdzieś tam się ukrywa. Zadajcie sobie więc proste pytanie po obejrzeniu zdjęć uszkodzonych samolotów pasażerskich, które zderzyły się w powietrzu z ptakami. Skoro kawałek miąska o masie 2, 3, a może nawet 5 kg potrafi zniszczyć dziób samolotu, powodując przymusowe lądowanie, to jakim cudem samolot może przebić się przez stalowe prostokątne elementy WTC, które miały grubość ścianki 6,3 cm na stronę (grubsze niż czołg t34 4 cm)? W budynkach były dwa pierścienie nośne, zewnętrzny i wewnętrzny. Samolot na filmie przelatuje przez nie pod kątem, więc pierścień wewnętrzny tak czy inaczej jest penetrowany dwukrotnie. Mamy więc 8 ścianek o wspomnianej grubości, co daje ponad 50 cm stali. Oczywiście wziąłem pod uwagę tylko ścianki prawie prostopadłe do kierunku ruchu. Nawet jeśli samolot zaliczyłby tylko pierścień zewnętrzny, to mamy połowę tej wartości. Owszem na pierwszym filmie tego dnia samolot przeleciał przez wieżę bez uszczerbku, bo po przebiciu się przez cały budynek kształt dziobu nadal był nienaruszony i nazwano to "nosem Pinokia" Tu mamy ptaka, który niszczy poszycie samolotu, a tu mamy mnóstwo stali. Sami wyciągnijcie wnioski, co jest prawdą.
LOL
11 miesięcy temu
Ani jeden żd tego dnia nie przyszedł do pracy.
haha
11 miesięcy temu
Podobno jeszcze jej powiedział: "Tylko nie głosuj na PIS".
no cóż
11 miesięcy temu
szkoda że nie odtajnili nagrania jak ten niby samolot wlatuje w Pentagon, tego to nie puszczą.
drixx
11 miesięcy temu
A czy ktoś wie czemu zawalił się WTC 7 ? Nic w niego nie uderzyło, a poskładał się jak domek z kart. Wszędzie tylko ZAWALIŁY SIĘ DWIE WIEŻE. Kłamstwa powtarzane 1000x stają się prawdą. -Goebels.
:wq!
11 miesięcy temu
Tak tak, każdy mąż jak dzwoni do żony lub nagrywa wiadomość musi się przestawić z imienia bo inaczej żona może nie rozpoznać kto mówi
haha haha
11 miesięcy temu
to tam były jakieś samoloty? acha...
Kulawikowa
11 miesięcy temu
"Porusza do szpiku kości" To prawda! Cały szpik aż mi się zagotował, bo nigdy w życiu nie słyszał tak wierutnego kłamstwa.
Dźwiękowiec
11 miesięcy temu
Tę rozmowę nagrywałem kilka razy. Musieliśmy ją powtarzać, bo albo była mało dramatyczna, albo niewyraźna.
Robert
11 miesięcy temu
Ze zdjęcia wnioskuję, że chłop się bardzo cieszy z tego.
Franciszek
11 miesięcy temu
"Żona pasażera jest "wdzięczna" za jego wiadomość" Wszak 200 tys. dolarów z polisy ubezpieczeniowej piechotą nie chodzi.
Kazimierz
11 miesięcy temu
Z jakiego filmu pochodzi ta rozmowa?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić