12-latek napadł na kobietę z bronią w ręku. Towarzyszył mu 6-letni brat

13

12-latek wraz ze swoim 6-letnim bratem oszukał i okradł kobietę. Kiedy poszkodowana chciała odzyskać swoją własność, chłopiec wyciągnął pistolet i zaczął jej grozić. Sprawa trafiła na policję, a nieletni usłyszał zarzut.

12-latek napadł na kobietę z bronią w ręku. Towarzyszył mu 6-letni brat
Policja zatrzymała 12-letniego chłopca. (Getty Images)

Do zdarzenia doszło 21 maja w Charlotte w Karolinie Północnej. Jason Helton z Departamentu Policji Charlotte-Mecklenburg (CMPD) powiedział, że dwaj chłopcy w wieku 12 i 6 lat podeszli do kobiety i poprosili ją o skorzystanie z telefonu. Dzieci wytłumaczyły, że muszą skontaktować się z matką.

12-latek napadł z bronią w ręku

Jednak gdy chłopcy dostali telefon, od razu rzucili się do ucieczki. Kobieta zaczęła ich ścigać dzieci, ale wtedy doszło do zaskakującego zdarzenia. 12-latek wyjął przedmiot przypominający broń i próbował uderzyć okradziona kobietę.

Chłopcom udało się uciec, ale szybko ich namierzono. Jak przekazuje stacja informacyjna WSOC-TV policja była doskonale zaznajomiona z rodziną 12 i 6-latka. Wcześniej w ich domu wielokrotnie dochodziło do interwencji służb porządkowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ważna rola abp. Jędraszewskiego. "Konsoliduje"

Podczas konfrontacji z policją, 6-latek pokazał broń, której użył starszy brat. Okazało się, że to tylko wiatrówka, która przypomina prawdziwy pistolet.

Jason Helton nagłośnił sprawę, chociaż nie dotyczyła prawdziwej broni. Policjant powiedział, że chciałby uświadomić młodym osobom co mogłoby się stać gdyby kobieta była uzbrojona.

Moglibyśmy mieć do czynienia z czymś naprawdę, naprawdę tragicznym. Funkcjonariusze mają do czynienia z nieletnimi każdego dnia. Przestępstwa przeciwko mieniu, brutalne przestępstwa. A kiedy mówię o nieletnich, mam na myśli dzieci – mam na myśli osoby w wieku 11, 12, 13, 14 lat - powiedział.

12-latek usłyszał zarzut rozboju i uszkodzenia mienia. Helton powiedział, że władze nie zamierzają w żaden sposób karać 6-latka. Chłopiec jest postrzegany jako kolejna ofiara tej sytuacji.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić