Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

12-latka ofiarą grupowego gwałtu we Francji. Reakcja Macrona

245

Przerażające zdarzenie na przedmieściach Paryża. Trzech chłopców miało zgwałcić 12-letnią dziewczynkę pochodzenia żydowskiego. To prawdopodobnie jej chłopak i dwóch jego kolegów. Francuska scena polityczna zareagowała na gwałt. Emmanuel Macron chce podjąć zdecydowane kroki.

12-latka ofiarą grupowego gwałtu we Francji. Reakcja Macrona
12-latka ofiarą gwałtu we Francji. Reakcja Macrona (Adobe Stock)

Szokującą sprawę z Francji opisuje izraelski portal "Times of Israel". Jak czytamy, trzech nastolatków w przedziale wiekowym 13-14 lat zaatakowało 12-letnią dziewczynkę. Cała trójka przyznała się do zarzucanego im przestępstwa.

Sprawcy mieli ją zaprowadzić do opuszczonego hangaru, a następnie pobić i zgwałcić. Ponadto grozili małoletniej, że jeśli wyjawi prawdę na ich temat, to ją zabiją. Mieli również wyśmiewać ją z pobudek religijnych, bowiem 12-latka jest z pochodzenia Żydówką. Chłopak ofiary miał zeznać, że 12-latka zataiła przed nim informacje na temat swojego pochodzenia.

Do zdarzenia doszło na przedmieściach Paryża. Francuskie media poinformowały o nim we wtorek (18 czerwca) wieczorem. Sprawę na policję zgłosiła rodzina poszkodowanej dziewczynki. Badania ginekologiczne potwierdziły, że doszło do przestępstwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Popek szczerze o plotkach na temat rzekomego romansu Lewandowskiej: "Romans wizerunkowo nie byłby im potrzebny..."

Gwałt we Francji. Politycy reagują

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego Emmanuel Macron rozwiązał Zgromadzenie Narodowe i wyznaczył przedterminowe wybory parlamentarne. Nieoczekiwanie sprawa ohydnego przestępstwa stała się tematem kampanii.

Jak informują francuskie media, na wniosek prezydenta Macrona w tym tygodniu we wszystkich szkołach odbędą się godzinne zajęcia na temat walki z antysemityzmem i rasizmem. Francuski przywódca zobowiązał do tego Ministra Edukacji Narodowej. Portal francebleu powołując się na otoczenie prezydenta informuje, iż głowa państwa nie chce, aby do szkół przeniknęła "mowa nienawiści niosąca poważne konsekwencje".

Założyciel Partii Lewicy, Jean-Luc Mélenchon, w mediach społecznościowych napisał, że ma nadzieję, iż sprawa nie spowoduje "spektaklu medialnego".

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Jordan Bardella wezwał do walki z antysemityzmem, który nawiedza Francję, obiecując przywrócenie porządku w kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić