12-latka rzuciła się pod pociąg. List pożegnalny ma drugie dno?

102

12-latka miała być nagrywana i wyśmiewana przez swoich rówieśników. Zrozpaczona nie wytrzymała i rzuciła się pod pociąg. Zostawiła pożegnalny list do przyjaciółki. Jego treść świadczy o tym, że dziewczynki mogło jednak łączyć coś więcej...

12-latka rzuciła się pod pociąg. List pożegnalny ma drugie dno?
Ogromna tragedia pod Toruniem. 12-latka rzuciła się pod pociąg (Getty Images, Emilija Manevska)

Dziewczyna mieszkała razem z rodzicami i siostrą w domu we wsi pod Toruniem. W niedzielę pokłóciła się z przyjaciółką, z którą mogło łączyć ją coś więcej niż tylko przyjaźń. Z tego powodu dziewczyna miała być nagrywana i wyśmiewana przez swoich rówieśników ze szkoły.

Alarm w sprawie 12-latka wszczęła właśnie jej przyjaciółka. Zaniepokojona ostatnim sms-em od niej zaczęła szukać jej po wszystkich znajomych. Niestety było już za późno.

Młoda dziewczyna napisała list pożegnalny, który zostawiła w plecaku. Udała się na przejazd kolejowy. To dam odebrała sobie życie rzucając się pod pociąg. Zginęła na miejscu.

To bardzo delikatna sprawa. Ja nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Wolałbym, aby to dziecko zginęło w wypadku, niż samo odebrało sobie życie - wyznał jeden z toruńskich policjantów Super Expressowi.

- Podobno ona zauroczyła się tą swoją koleżanką. Miała się w niej zakochać. Ja sama jestem matką i jakby mój syn zakochał się w chłopaku, to przecież bym to zaakceptowała. Ona miała tego dnia się z nią pokłócić - mówi "SE" matka jednej z koleżanek dziewczynki.

Psycholog zajmie się dziećmi

Wicedyrektor podstawówki, w której uczyła się 12-latka ogłosił, że dzieci znalazły się pod opieką szkolnego psychologa.

W tym wieku relacje z rówieśnikami są ważniejsze od relacji z rodzicami. Dla wszystkich to jest ogromny dramat - powiedział.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: PiS ma powody do obaw. Wicerzecznik o najnowszym sondażu dla WP
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić