USA. 13-latek kręcił hit do mediów społecznościowych. Zabił 5-latka

25

Dramat rozegrał się w mieście Brooklyn Park w stanie Minnesota. Grupa nastolatków spotkała się w jednym z wieżowców, aby nakręcić filmik z myślą o mediach społecznościowych. Wykorzystali w nim prawdziwą broń – pocisk trafił 5-letnie dziecko.

USA. 13-latek kręcił hit do mediów społecznościowych. Zabił 5-latka
Do tragedii doszło w Brooklyn Park w stanie Minnesota (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, 2021 Getty Images)

Jak podaje CNN, do strzelaniny doszło w późnych godzinach wieczornych w wieżowcu przy Florida Avenue. Funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie o postrzeleniu 5-letniego chłopca.

Nastolatek kręcił filmik z przyjaciółmi. Zastrzelił 5-latka

Po przybyciu na miejsce policjanci przystąpili do udzielania 5-latkowi pierwszej pomocy. Obrażenia, jakich dziecko doznało w wyniku postrzału, okazały się jednak na tyle poważne, że zmarło jeszcze przed przewiezieniem do szpitala.

W wyniku wstępnego śledztwa policjanci ustalili, że chłopczyk został postrzelony przez 13-latka. Wspólnie z innymi nieletnimi próbował on nagrać film, który później chciał opublikować w mediach społecznościowych. W tym celu postanowił użyć broni.

Na miejscu było obecnych jeszcze kilkoro nieletnich, którzy próbowali nakręcić film do mediów społecznościowych – relacjonował rzecznik policji w rozmowie z CNN.
Zobacz także: Zobacz też: Szok w USA. Dwoje dzieci wdało się w strzelaninę z policją

Jak podkreślają funkcjonariusze, do postrzelenia 5-latka najprawdopodobniej doszło w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ustaleniem dokładnego przebiegu tragedii zajmą się policjanci z Departamentu Policji Brooklyn Park.

13-latek, który zastrzelił 5-latka, został aresztowany. Nastolatek obecnie pozostaje w Zakładzie Karnym dla Nieletnich Hrabstwa Hennepin.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić