Strzelanina pod Poznaniem. Nowe informacje w sprawie akcji policji

4

W środowe popołudnie ranny został policjant podczas próby zatrzymania złodzieja samochodowego. Funkcjonariusze, chcąc zatrzymać przestępcę oddali w jego stronę kilka strzałów. Znamy już tożsamość złodzieja.

Strzelanina pod Poznaniem. Nowe informacje w sprawie akcji policji
Strzelanina pod Poznaniem. Nowe informacje w sprawie akcji policji (Facebook (Magdalena Graczyk-Kucharska))

W środę podczas zatrzymania w Wielkopolsce potrącono policjanta. Przypomnijmy, że funkcjonariusze pojawili się w okolicy jednej z posesji w Dąbrowie, przypuszczając, że znajduje się tam renault megane, które skradziono dzień wcześniej w Poznaniu.

Sprawca zdarzenia w trakcie tej interwencji desperacko ruszył i potrącił jednego z funkcjonariuszy. Policjanci oddali strzały, jednak mimo użycia broni podejrzanemu udało się jednak zbiec.

Potrącony policjant został zabrany przytomny śmigłowcem LPR do szpitala. Dwa kwadranse od zdarzenia funkcjonariusze znaleźli samochód sprawcy na terenie Lubonia, a ok. godz. 18 policja otrzymała informację z jednego z poznańskich szpitali, że został do nich przywieziony pacjent z ranami postrzałowymi.

Mężczyzna, który z ranami postrzałowymi trafił do szpitala, to 33-letni mieszkaniec Mosiny. Był wcześniej notowany za przestępstwa kryminalne związane z przywłaszczeniem mienia. W szpitalu natychmiast trafił na stół operacyjny. Obecnie jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej - mówi portalowi epoznan Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Co grozi 33-latkowi z Mosin?

Andrzej Borowiak przyznaje, że mężczyźnie grożą srogie konsekwencje. Może to być czynna napaść na policjanta, za którą grozi do 12 lat więzienia lub nawet usiłowanie zabójstwa policjanta, za co grozi dożywocie.

Zobacz także: Wyciekł mail ministra z PiS. Poseł Porozumienia oburzony
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić