Aniela Siwek| 

13-latek zabił brata. Sąd potraktuje go jak dorosłego

255

13-latek jest oskarżony o zabójstwo z premedytacją i będzie sądzony jak dorosły. Chłopiec przebywa w areszcie, a sąd nie chce go wypuścić za kaucją. Brayden Wright, podczas zabawy w domu, strzelił do swojego brata. Broń należała do jego ojca.

13-latek zabił brata. Sąd potraktuje go jak dorosłego
13-latek strzelił do swojego brata. (Facebook)

Do zdarzenia doszło rankiem 8 lipca w Waynesboro w stanie Pensylwania w USA. 13-letni Brayden Wright bawił się ze swoim 9-letnim bratem w "policjantów i złodziei". W pewnym momencie strzelił mu w głowę pistoletem należącym do jego ojca

Brayden przyznał, że zabił brata oraz że to nie był przypadek. Chłopiec zdenerwował się na młodszego brata podczas zabawy i chciał się zemścić. Wziął jeden z pistoletów ojca i przyłożył 9-latkowi do głowy. Następnie pociągnął za spust.

Kiedy 13-latek zobaczył krew, dotarło do niego, co się stało. Zadzwonił po karetkę, ale 9-latek już nie żył. Brayden powiedział, że wiedział, iż pistolet jest naładowany.

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Ilona Łepkowska o odbiorze Małgorzaty Trzaskowskiej. "No kurczę, ona się nie uczesała nawet dokładnie "

Nie wiadomo czy rodzice chłopców byli w domu. Ojciec powiedział później, że trzymał w domu broń specjalnie, aby chronić swoją rodzinę. Żaden z opiekunów dzieci nie usłyszał zarzutów.

13-latek jest oskarżony o morderstwo z premedytacją. Ma być sądzony jak dorosły. Obecnie przebywa w stanowym areszcie, a sąd nie zgadza się wypuścić go za kaucją.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić