Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

13-latka dziwnie się zachowywała. W szpitalu prawda wyszła na jaw

117

Do szpitala w Grodzisku Wielkopolskim trafiła nastoletnia dziewczyna. Jak wynika z przeprowadzonych badań, 13-latka była pod wypływem środków odurzających, w tym amfetaminy. Postępowanie prowadzi policja, która apeluje do rodziców o kontrolę i czujność w przypadku swoich pociech.

13-latka dziwnie się zachowywała. W szpitalu prawda wyszła na jaw
Policja prowadzi śledztwo ws. narkotyków w organizmie 13-latki. (Getty Images)
Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od personelu szpitala, do którego zgłosili się rodzice ze swoją córką. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, nastolatka wyszła z domu, a gdy do niego wróciła, rodziców zaniepokoiło jej dziwne zachowanie. Przeprowadzone w lecznicy badania wykazały, że 13-latka znajdowała się pod wpływem środków odurzających, między innymi amfetaminy. Rodzice nieletniej w następstwie tego zdarzenia złożyli zawiadomienie - cytuje st. sierż. Aleksandrę Hoffmann, oficer prasową grodziskiej policji Głos Wielkopolski.

Z informacji lokalnego dziennika wynika, że dziewczynka szpital już opuściła, a jej życie nie jest zagrożone. Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 kwietnia. Policjanci będą musieli ustalić, w jaki sposób weszła w posiadanie narkotyków. Właśnie od ustaleń mundurowych zależą ewentualne konsekwencje prawne.

Policja w Grodzisku Wielkopolskim przekonuje, że przypadek 13-letniej dziewczynki jest wyjątkiem. W ostatnim czasie nie odnotowano podobnych przypadków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anna Dereszowska o wychowywaniu dzieci. Jaki model wychowawczy stosuje?

Policja prowadzi działania profilaktyczne

Jak przekonuje st. sierż. Aleksandra Hoffmann, narkotyki to substancje, które są zagrożeniem dla każdego.

Spotkania profilaktyczne prowadzimy i nadal będziemy prowadzić we wszystkich szkołach na terenie powiatu. Podobnie jak do tej pory, będziemy edukować o zagrożeniach, ale również uczyć asertywności, by w razie takiej konieczności młodzież potrafiła powiedzieć stanowcze "nie" - mówi dla Głosu Wielkopolskiego oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

W działania profilaktyczne włączą się też grodziski urząd miejski, który realizuje program rozwiązywania problemu alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

Policja apeluje do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzany poza domem może stać się okazją do eksperymentowania, również z substancjami, których młodzi ludzie nie powinni zażywać.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić