aktualizacja 

Wielkopolskie: 13-latka zaszła w ciążę

712

Lewa i prawa strona sceny politycznej w Polsce regularnie przerzucają się argumentami w sprawie sensowności wprowadzenia skutecznej edukacji seksualnej do szkół. Zdaniem jednych to niezbędne, by uświadamiać młodzież. Drudzy zaś zahaczają w dyskusjach o kwestie moralności i wiary bądź sugerują, że ostateczną decyzję o uczestnictwie w zajęciach powinni móc podjąć rodzice. Tymczasem pod Wolsztynem w województwie wielkopolskim w ciążę zaszła 13-letnia dziewczynka. Jej przypadkiem zajmuje się już prokurator.

Wielkopolskie: 13-latka zaszła w ciążę
13-latka w ciąży. Śledztwo w Wielkopolsce - zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Sprawę 13-latki spod Wolsztyna w województwie wielkopolskim opisał poznański serwis "Super Expressu". Dziewczynka jest w ciąży i już za kilka miesięcy ma urodzić. Jej przypadkiem zajmują się śledczy, którzy stanęli przed zadaniem ustalenia, kto jest ojcem jeszcze nienarodzonego dziecka.

Kolejną kwestią, którą należy wyjaśnić, jest to, czy 13-latka została zmuszona do stosunku. Jak podaje poznański "Super Express", organy zajmujące się sprawą nie chcą na tym etapie ujawniać żadnych szczegółów dotyczących postępowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ciąża urojona Katarzyny Habsburżanki? Królowa panicznie bała się swojego męża

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Wolsztynie. O efektach śledztwa nic jednak jeszcze nie wiadomo.

Wyjaśniamy wszystkie okoliczności, ale ze względu na dobro małoletniej, nie chcemy i nie możemy udzielać więcej informacji - przekazał Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, cytowany przez "SE".

Wielkopolskie: 13-latka zaszła w ciążę. Prokuratura bada sprawę

Dwa najważniejsze pytania to: kto jest ojcem dziecka oraz czy nastolatka współżyła dobrowolnie. Jeżeli została do tego w jakikolwiek sposób zmuszona, sprawcę czekać będą jeszcze poważniejsze konsekwencje.

Warto zaznaczyć, iż obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia jest w naszym kraju przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności, nawet jeżeli inicjatorem zbliżenia była osoba nieletnia.

Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić