14-latek źle się poczuł w szkole. Patryk zmarł mimo reanimacji

35

Do ogromnej tragedii doszło we wtorek 27 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie (woj. mazowieckie). 14-letni Patryk, uczeń ósmej klasy, źle się poczuł i mimo reanimacji zmarł.

14-latek źle się poczuł w szkole. Patryk zmarł mimo reanimacji
14-latek źle się poczuł w szkole. Patryk zmarł mimo reanimacji (Pixabay)

Na terenie szkoły po skończonych lekcjach zasłabł 14-letni uczeń ósmej klasy. Patryk bardzo źle się czuł, jego stan był na tyle poważny, że na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Z 14-latkiem z chwili na chwilę było coraz gorzej, stracił przytomność.

Na miejsce ekipa karetki wezwała Lotniczego Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec ładował na szkolnym boisku. Podjęto długą reanimację, niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych 14-letniego Patryka.

Jak relacjonuje "Echo Dnia", po zakończonych zajęciach zszedł do szatni, zmienił obuwie i wychodząc z niej, źle się poczuł. Uczeń poprosił woźną o możliwość skorzystania ze szkolnej ubikacji znajdującej się przy sali gimnastycznej. Tam miał wymiotować, co usłyszała woźna.

Uczeń poinformował kobietę o swoim złym samopoczuciu, ta zaś poinformowała o całej sytuacji dyrektora szkoły, który chwilę później był już przy chłopcu. Kilka minut wcześniej o swoim pogarszającym się stanie zdrowia uczeń zdążył poinformować telefonicznie mamę.

We wtorek na miejscu byli policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, technik kryminalistyki. Czynności były prowadzone pod nadzorem prokuratora, który też był na miejscu. zarządzona została sekcja zwłok, jej wyniki pomogą odpowiedzieć na pytanie co było przyczyną śmierci chłopca - mówi podkomisarz Ilona Tarczyńska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, cytowana przez "Gazetę Lubuską".

Sprawą zajmują się policjanci, a także prokurator z Kozienic, który był na miejscu. Przyczynę śmierci Patryka z Wólki Bachańskiej wyjaśni sekcja zwłok.

Patryk nie żyje. Szkoła żegna kolegę

Śmierć ucznia bardzo poruszyła całą społeczność szkolną. Na stronie szkoły została zamieszczona informacja o śmierci ucznia.

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że 27.09. 2022r. zmarł uczeń kl. VIII b Patryk B. Jesteśmy bardzo poruszeni i wstrząśnięci tą tragedią, która spotkała rodzinę i całą naszą społeczność. Zapamiętamy Patryka jako uśmiechniętego, pogodnego chłopca. Łączymy się w bólu z rodziną wyrażając najgłębsze wyrazy współczucia - napisała społeczność szkolna.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Picie "pod chmurką". Poznań walczy ze spożywaniem alkoholu miejscach publicznych
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić