15-latek uderzył w radiowóz. Wynajął auto na cudze dane

47

Policjanci zatrzymali 15-latka, który najpierw wynajął samochód na minuty na cudze dane, a następnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Gdańszczanin trafił do policyjnej izby dziecka, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

15-latek uderzył w radiowóz. Wynajął auto na cudze dane
15-latek uciekał autem przed policją. (Policja)

W poniedziałek rano 13 maja gdańscy kryminalni uzyskali informację, że ul. Elbląską w Gdańsku porusza się samochód na minuty marki renault arkana, a kierująca nie ma uprawnień i wynajął to auto na dane innej osoby.

Policjanci ruszyli we wskazany rejon i na skrzyżowaniu ul. Podwale Przedmiejskie zauważyli samochód, którego szukali. Kierujący tym autem zmieniał pasy ruchu z jednego na drugi, jadąc tzw. slalomem bez sygnalizowania manewrów.

Funkcjonariusze dali mężczyźnie polecenia do zatrzymania, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca nie zareagował na polecenia, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Motorniczy i pasażerka powstrzymali rasistę. Nagranie z Torunia
Na skrzyżowaniu z ul. Okopową kierujący renault uderzył w dwa pojazdy znajdujące się przed nim, w radiowóz, który stał za nim, a następnie ponownie w auta, które stały z przodu i pojechał w kierunku ul. Trakt Świętego Wojciecha, a następnie w tunel na ul. Nowe Podwale Grodzkie - relacjonuje policja.

Mężczyzna, wyjeżdżając z tunelu, stracił panowanie nad renault i uderzył w słupki znajdujące się na poboczu. Po tym, jak kierujący i pasażer wybiegli z auta, zostali zatrzymani przez kryminalnych ze Śródmieścia.

W tych czynnościach pomógł funkcjonariuszom policjant z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej KWP w Gdańsku, który będąc poza służbą na spacerze, pobiegł za uciekającym kierującym i go obezwładnił wspólnie z jednym z funkcjonariuszy operacyjnych.

W trakcie interwencji kryminalni potwierdzili, że 15-leteni gdańszczanin, który siedział za kierownicą renault, wynajął pojazd na minuty na dane inne osoby, posługując się jej kontem. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. Został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Za niezatrzymanie się do kontroli, za oszustwo, spowodowanie kolizji i za jazdę bez uprawnień 15-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić