16-latek niczym aktor w Hollywood. Nietypowa ucieczka przed policją

4

Funkcjonariusze z komisariatu policji w Raciążu zatrzymali dwóch poszukiwanych nastolatków. Jeden z nich popisał się brawurową ucieczką.

16-latek niczym aktor w Hollywood. Nietypowa ucieczka przed policją
Nietypowa ucieczka przed policją (Policja)

16-latek uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, mieszczącego się na terenie woj. świętokrzyskiego. Jak relacjonuje policja, chłopak za wszelką cenę nie chciał dać złapać się funkcjonariuszom. Był na tyle zdesperowany, że wszedł na dach, a następnie próbował po przewodach elektrycznych przedostać się na drugą stronę ulicy.

W pewnym momencie spadł z wysokości kilku metrów, po czym wstał i próbował uciekać. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów. Z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony karetką pogotowia na badania do szpitala.

16-latek opuścił już placówkę i w eskorcie policji trafił do ośrodka pod Ostrowcem Świętokrzyskim, z którego wcześniej uciekł - informuje policja w Płońsku.

Napad na niepełnosprawną osobę

Razem z 16-latkiem w pustostanie ukrywał się dwa lata starszy chłopak, który ma poważniejsze zarzuty. Nastolatek włamał się do mieszkania starszego pana, który jest osobą niepełnosprawną. Jest oskarżony o pobicie i okradzenie 75-letniego mężczyzny.

Poszkodowany senior z uwagi na problemy z poruszaniem się i brak telefonu, nie mógł o tym fakcie nikogo powiadomić. Dopiero rano, gdy przyszedł do niego kolega, o wszystkim mu opowiedział.

18-latek dokonał kradzieży artykułów o łącznej wartości ponad 800 zł. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, młody mieszkaniec powiatu płońskiego został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Zobacz także: Poruszenie po artykule WP. Dziennikarz zdradza szczegóły
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić