Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

163 osoby na kwarantannie po weselu. Wśród gości senator

6

To może być jak dotąd największe ognisko koronawirusa w Polsce. Po hucznym weselu, jakie odbyło się w Nawojowej koło Nowego Sącza, kilkadziesiąt osób zostało zarażonych koronawirusem. Ponad 160 osób trafiło już na kwarantannę.

Wesele pod Nowym Sączem nowym ogniskiem koronawirusa
Wesele pod Nowym Sączem nowym ogniskiem koronawirusa (Getty Images)

Sanepid zlokalizował już "pacjenta zero", od którego ruszyła lawina zarażeń na weselu pod Nowym Sączem. To mieszkaniec Berestu pod Krynicą-Zdrojem. Sanepid nadal stara się dotrzeć do wszystkich, którzy w kolejnych dniach po pechowym weselu mieli kontakt z zarażonymi.

W izolacji przebywają także najbliżsi tych osób oraz pracownicy domu weselnego. To w sumie 163 osoby, które sukcesywnie będą przechodziły testy na koronawirusa - informuje Radio Kraków.

Zarażonych jest już ponad 40 osób. Jak podaje "Fakt", na weselu koronawirusem zaraziło się 20 osób. Kolejne 21 to osoby, które w kolejnych dniach miały z nimi kontakt. Trzy osoby zarażone na weselu w Nawojowej trafiły do szpitala.

nowe ognisko koronawirusa na weselu. Wśród gości senator PiS

Jak informuje Radio Kraków, wśród gości weselnych znalazł się m.in. senator PiS Wiktor Durlak. Jednak zarówno u niego, jak i jego małżonki, test na obecność koronawirusa pokazał wynik negatywny. W kolejnych dniach wobec osób przebywających na kwarantannie mają zostać wykonane ponowne testy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić