Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

17 chrześcijańskich misjonarzy z rodzinami porwani przez gang na Haiti

8
Podziel się

Siedemnaście osób związanych z amerykańską chrześcijańską grupą pomocy zostało porwanych w sobotę przez gang w stolicy Haiti – informuje New York Times. Wśród uprowadzonych jest troje dzieci.

17 chrześcijańskich misjonarzy z rodzinami porwani przez gang na Haiti
Chrześcijańscy misjonarze zostali powrani przez gang na Haiti (Getty Images, Gideon Mendel)
bETjesVx

Były dyrektor terenowy grupy Christian Aid Ministries Dan Hooley powiedział w niedzielę rano, że wszyscy porwani dorośli są członkami chrześcijańskiego stowarzyszenia, działającymi w Port-au-Princ. Lokalne władze poinformowały, że w grupie znalazło się 16 Amerykanów i jeden Kanadyjczyk. Był wśród nich dwulatek i jeszcze jedno małe dziecko.

Misjonarze porwani na Haiti

Christian Aid Ministries przekazało w "alarmie modlitewnym", że misjonarze mają siedzibę w Titanyen, około 11 mil na północ od Port-au-Prince i że zostali porwani w drodze do domu z wizyty w sierocińcu w Fond Parisien.

bETjesVz
Rodzina kierownika terenowego i jeszcze jeden mężczyzna zostali w bazie. Wszyscy inni pracownicy, którzy byli z wizytą w sierocińcu, zostali uprowadzeni– dodano w komunikacie.

Grupa twierdzi na swojej stronie internetowej, że "stara się być wiarygodnym i skutecznym kanałem dla Amiszów, menonitów i innych konserwatywnych grup anabaptystycznych oraz osób, które służą zaspokajaniu fizycznych i duchowych potrzeb na całym świecie".

bETjesVF

Porwania na Haiti coraz częstsze

Haiti od lat znajduje się w stanie politycznych wstrząsów, a porwania zarówno bogatych, jak i biednych są niepokojąco powszechne. Ale nawet w kraju przyzwyczajonym do powszechnego bezprawia porwanie tak dużej grupy Amerykanów zaszokowało urzędników – podaje NYT.

W stolicy, Port-au-Prince, kontrolowanej przez gangi panuje przemoc. Według niektórych szacunków gangi kontrolują obecnie mniej więcej połowę miasta. W miniony poniedziałek gangi ostrzelały autobus szkolny w Port-au-Prince, raniąc co najmniej pięć osób, w tym studentów, a inny autobus został porwany.

bETjesVG

Porwanie amerykańskich misjonarzy miało miejsce zaledwie dzień po tym, jak Rada Bezpieczeństwa ONZ przedłużyła swoją misję na Haiti o dziewięć miesięcy w jednomyślnym głosowaniu w piątek. Wielu Haitańczyków wzywa Stany Zjednoczone do wysłania wojsk w celu ustabilizowania sytuacji w ich kraju.

Zobacz także: Imigranci na granicy. Kolejne wideo opublikowane przez Straż Graniczną
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETjesWa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Dzinga
miesiąc temu
Została im tylko modlitwa 😂😂😂
olo
miesiąc temu
karma wróciła haitańczycy przez setki lat prześladowani byli przez chrześcijańską ideologie pokoju teraz ta ideologia która zaledwie wywołała 2 wojny światowe powoli podupada bo tam gdzie nienawiść tam nie ma Boga
wujek dobrara...
miesiąc temu
Rydzyk! może poleć na Haiti, będziesz mógł przeżyć inscenizację "świety Wojciech w Prusiech" na żywo, może nawet święty zostaniesz. A na coco loko zarobisz wiecej niż na medialnej służbie u Jarka
bETjesWb
Siemomysł
miesiąc temu
Haiti przez długi czas miało wpisane do konstytucji, że biali ludzie nie mogą posiadać tam gruntu, ani domu. W rozruchach na tle rasowym zamordowano (rok 1937) ok 20000 obywateli Haiti, a ich szczątki rzucono rekinom. Niedawno (lipiec 2021) prezydent Haiti został zastrzelony przez jakiś mafiozów. We wrześniu grupa ok 10000 imigrantów z Haiti nielegalnie przekroczyła granicę USA. Teraz porwano misjonarzy, czyli dzień jak co-dzień w tych okolicach. To wszystko znajduje się zaraz obok USA. USA nie jest w stanie nic z tym zrobić, podobnie jak z podobnym bałaganem w całej Ameryce środkowej i południowej. Jak widać Amerykanie potrafią dbać o porządek zaraz za swoim płotem.
The Gambler
miesiąc temu
Taaa ..., najwidoczniej Haitańczycy chcą oddać misjonarzom biblię w zamian za zwrot zagrabionego mienia i bogactw naturalnych kraju. Coś musi być na rzeczy ...
Chrześcijanin
miesiąc temu
Potrzebna strona ilu i gdzie jest prześladowanych, porywanych, mordowanych Chrześcijan. Ile i gdzie palonych, niszczonych Kościołów. Trzeba się informować. Chcą naszej fizycznej eliminacji? Czy to kwalifikuje się na ludobójstwo? Brońmy się, myślenie "Moja chata z kraja" często się nie sprawdza. Zwłaszcza jak po Ciebie przyjdą. Może już idą. Na razie powoli się skradają.
cvn
miesiąc temu
to niech Watykan sypnie kasą
emil
miesiąc temu
mam obawy graniczące z pewnością że porywacze nie przeżyją zostaną odstrzeleni i to przez inne gangi dolar to jednak pewna waluta
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić