Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Łukasz Maziewski
|

Policjant zatrzymany. Oficer elitarnej jednostki spowodował kolizję po pijanemu

739
Podziel się

W nocy z soboty na niedzielę na terenie powiatu mińskiego doszło do kolizji. Brał w niej udział policjant z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA. Policjant był nietrzeźwy. Według naszych informacji, miał we krwi 2 promile alkoholu.

Policjant zatrzymany. Oficer elitarnej jednostki spowodował kolizję po pijanemu
Policjant zatrzymany. Szef elitarnej jednostki spowodował kolizję po pijanemu

Policjant to Sławomir R. - szef trzeciej sekcji bojowej Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA. To jeden z najbardziej elitarnych oddziałów policji, przeznaczony do najbardziej wrażliwych i niebezpiecznych akcji, takich jak np. odbijanie porwanych samolotów.

Sprawę przejąć miała Komenda Stołeczna Policji. Jak dotąd pracownicy biura prasowego KGP nie odnieśli się oficjalnie do naszych ustaleń.Odpowiedziała za to komenda powiatowa w Mińsku.

Dzień dobry, potwierdzam że 17 października ok. 01:36 na terenie powiatu mińskiego policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy, który zderzył się z innym pojazdem. Nie informujemy jaki zawód wykonuje osoba kierująca będąca pod wpływem alkoholu, ponieważ nie ma to wpływu na wykonywane przez nas czynności. Zawsze postępujemy tak samo, bez względu na to kto prowadzi pojazd - brzmi odpowiedź z KPP Mińsk Mazowiecki.
Zobacz także: Black Hawk nad Bałtykiem. Niecodzienne ćwiczenia policyjne

Jak mówi osoba znająca kulisy sprawy, Sławomir R. ma w ciągu pięciu dni zostać wydalony z policji. Następnie zaś mogą ruszyć działania procesowe. Jazda po pijanemu i spowodowanie kolizji drogowej są przestępstwem.

Nie pierwszy wyskok

Według słów funkcjonariuszy, R. miał także miesiąc temu rozbić służbowy samochód marki BMW. W dodatku... pożyczony z innego wydziału! Sprawa została, według rozmówców o2.pl, zamieciona pod dywan w jednostce. Policjant zaś miał wręcz pysznić się tym, że doprowadził do rozbicia auta, wymuszając pierwszeństwo.

Feralna "trójka"

Jak mówią nasi informatorzy, sekcja trzecia ma opinię pechowej. To najbardziej zaufana sekcja szefa BOA - inspektora Dariusza Zięby. To funkcjonariusze, którzy brali udział w brutalnym tłumieniu protestów kobiet w ubiegłym roku. Kilka miesięcy temu naczelnik sekcji (przełożony Sławomira R.) odstrzelił sobie kciuk na treningu.

Z "trójki" pochodził także funkcjonariusz, który w ubiegłym roku podczas protestów potraktował gazem pieprzowym posłankę Lewicy, Magdalenę Biejat. Nie został zwolniony ze służby, jednak pozwolono mu odejść z zachowaniem pełni praw emerytalnych. Dostał, jak mówią policjanci "propozycję nie do odrzucenia": albo odejdzie na własne życzenie, albo zostanie wyrzucony. Odpowiedzialności nie poniósł.

Policjanci z sekcji trzeciej uchodzą w środowisku za "rozrywkowych".

Wesołe towarzystwo. Bywało, że robili sobie dowcipy polegające na wrzuceniu komuś flesza (granatu hukowego) do pokoju - mówi nasz informator.

Według naszych informacji, z BOA wyleciał niedawno także inny policjant. Ten z kolei miał brać udział w grupie przestępczej zajmującej się wymuszaniem odszkodowań komunikacyjnych. Temu jednak postawiono zarzuty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(739)
Zenada
2 miesiące temu
Czytam i...nie daje wiary...to sie nie dzieje...
były glina
2 miesiące temu
3 Sekcja Wstydu dla innych policjantów !!!
Związkowiec
3 miesiące temu
Panie Łukaszu świadomie bierze Pan udział w tej farsie czy jest tylko narzędziem w rękach nieudaczników wyrzuconych z jednostki?
Polak
3 miesiące temu
Jak to za pisu…. nietykalni…. Kolesie kolesiow.
Solo
3 miesiące temu
Wyrzucić takiego pijaka z policji to karygodne dobrze ze komuś krzywdy nie zrobił ale powinien ponieść surową kare
Gustaw
3 miesiące temu
Ziobro umorzy. Później ewentualnie zgoni się na " specjalną kastę" mimo że już dawno w sadach mianowali swoich gdzie się dało, od góry do dołu.
Mauro Cantoro
3 miesiące temu
Państwo w rozkładzie, gnije bo nie ma kto nad nim zapanować. Naczelnik zamiast tego postanowił wybrać się do radia i powyzywać przedsiębiorców od cwaniaków.
Mieczysław
3 miesiące temu
PIS w całej okazałości!! Pozatrudniali swojaków, partyjniaków, znajomych to teraz mają.
Ignacy
3 miesiące temu
Kaczyński gdzie? Na urodzinach Mazurka?
Spider
3 miesiące temu
Kaczyński jest niezdolny do pełnienia swoich funkcji. Ma nieprzerobioną traumę po bracie, za bardzo się na tym skupia, za duży ma wpływ to na niego. U niego w głowie przede wszystkim Smoleńsk i później dopiero cała reszta.
Piotrek
3 miesiące temu
Polityka nie polega tylko Kaczyński na siedzeniu po nocach i knuciu, wymyślaniu propagandy którą puści TVP, Karnowscy czy Sakiewicz. Nie polega tylko na spotkaniach z Przyłębska i ustalaniu wyroków czy uczestniczeniu w miesięcznicach lub innych obchodach i pochodach.
Małgosia
3 miesiące temu
Oni i tak będą bredzić że to wina Tuska. Od 6 lat rządzą a i tak wszystko zganiają na Tuska, pO, PSL aż do znudzenia. Jedne i te same teksty od lat, klepią jak różaniec a razem z nimi TVP, bez opamiętania.
Renata
3 miesiące temu
Kaczyński tak bardzo chciałeś rządzić to rządź. Miało nie być imposybilizmu.
Janek
3 miesiące temu
Zrobiło się z tego państwo cwaniaków, partyjniaków, pijaków, złodziei i hosztaplerów, a miało być tak pięknie, tak porządnie, tak praworządnie, tak miało wszystko zależeć tylko od partii która rządzi. Wydaje mi się że to kompetencja wiceministra obrony, służb, spraw wewnętrznych bo takie specjalne stanowisko powołano dla Jarosława Kaczyńskiego, miał zapanować nad kilkoma resortami na raz. Od roku na funkcji i co? Chodzi na wywiady, siedzi albo Na Nowogrodzkiej albo na Zoliborzu i taki z niego pożytek.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić