18-latkowie zginęli w Grecji. Dramatyczne relacje

13

Dwóch nastolatków z Irlandii zginęło na greckiej wyspie Ios. Andrew O'Donnell i Max Wall wybrali się na wycieczkę z okazji zakończenia szkoły. Obaj zostali znalezieni martwi w niedzielę w odstępie zaledwie kilku godzin. Ich ciała znajdowały się w różnych częściach wyspy.

18-latkowie zginęli w Grecji. Dramatyczne relacje
Dwóch irlandzkich nastolatków zginęło w Grecji. Dramatyczne relacje (Twitter)

Dwóch irlandzkich 18-latków z tej samej szkoły zginęło w dwóch tragicznych wypadkach podczas wakacji na greckiej wyspie Ios. Lokalne władze poinformowały, że jeden z nich prawdopodobnie upadł i uderzył się w głowę.

Zaledwie kilka godzin po znalezieniu jego ciała, drugi z uczniów upadł w porcie, gdy wszyscy czekali na opuszczenie wyspy.

Ciało Maxa Walla zostało znalezione przez policję około godziny 9:20 czasu lokalnego w niedzielę, na skałach na polu niedaleko głównego miasta wyspy. Andrew O'Donnell z kolei został znaleziony nieprzytomny w pobliżu portu na wyspie około godziny 14:00.

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która szybko zabrała go do miejscowego szpitala. Niestety, jego życia nie udało się już uratować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Strzelanina w Szczecinie. Mamy nagranie z akcji antyterrorystów

Andrew i Max niedawno ukończyli St Michael's College - katolicką szkołę średnią w Dublinie. Z tej okazji razem z kolegami z klasy wybrali się na wycieczkę do Grecji, aby pożegnać szkołę przed pójściem na studia. Według mediów, łącznie na wyspie przebywało około 90 osób z tej samej szkoły.

Szkoła jest zdruzgotana

Tragiczną śmierć 18-latków w Grecji skomentował między innymi irlandzki minister ds. kształcenia Simon Harris. Specjalne oświadczenie wydała także szkoła dwóch uczniów.

Myślę o rodzinach i przyjaciołach Andrew i Maxa oraz o wszystkich uczniach Leaving Cert przebywających w Grecji, którzy cieszyli się wakacjami po egzaminach, a teraz czują szok, ból i żal - napisał na Twitterze Simon Harris.

Jak widzimy w mediach społecznościowych, przy wejściu na kampus członkowie społeczności w Irlandii składają kwiaty, żeby uczcić pamięć zmarłych nastolatków.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić