Tragedia w Maryland. Trzy osoby nie żyją, trzy trafiły do szpitala

9

W Annapolis w stanie Maryland doszło do strzelaniny, w wyniku której zmarły trzy osoby. Trzy kolejne są ranne i przebywają w szpitalu. Policja przekazała, że sprawca pokłócił się ze swoimi ofiarami, ale szczegóły nie zostały ujawnione. "Musimy coś zrobić, aby to powstrzymać" - powiedział burmistrz Annopolis, GavinBuckley.

Tragedia w Maryland. Trzy osoby nie żyją, trzy trafiły do szpitala
Do strzelaniny doszło w stanie Maryland. (Getty Images)

Do zdarzenia doszło 11 czerwca w Annapolis w stanie Maryland. Policja poinformowała, że około godziny 20:00 wpłynęło zawiadomienie o strzelaninie na terenie Paddington Place - dzielnicy mieszkaniowej klasy średniej.

Sześć osób rannych w strzelaninie

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, znaleźli sześć osób z ranami postrzałowymi. Trzy z nich zmarły na miejscu. Były w wieku od 20 do 50 lat.

Szef policji w Annapolis, Edward Jackson, potwierdził, że sprawca został zatrzymany i przebywa w areszcie. Jego motyw nie jest jeszcze znany, ale udało się ustalić, że strzelanina nie była "przypadkowym aktem przemocy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Aleksander Niewzorow burzy mit wielkiej Rosji: Nie ma żadnej tajemniczej rosyjskiej duszy
To był spór personalny, więc chcę przekazać społeczności, że nie ma zagrożenia bezpieczeństwa publicznego w wyniku tego niefortunnego incydentu – powiedział Jackson cytowany przez NY Post.

Rannych przewieziono do okolicznych szpitali. Nie wiadomo w jakim są stanie. Policja nie ujawniła relacji między zamachowcem a ofiarami.

Dzisiejszy wieczór był kolejnym przykładem bezsensownej przemocy. Ludzie próbujący rozwiązać problemy z bronią to najbardziej absurdalna rzecz, jaką można zrobić w społeczeństwie. Musimy coś zrobić, aby to powstrzymać - powiedział burmistrz Annopolis, GavinBuckley.

Zaledwie dwa dni wcześniej do strzelaniny doszło w San Francisco. Podczas imprezy zorganizowanej przez pracowników sklepu z odzieżą ktoś zaczął oddawać strzały. Rannych zostało dziewięć osób.

Podczas strzelaniny rannych zostało dziewięć osób w wieku od 20 do 35 lat. Początkowo policja przekazała, że wszyscy są w stanie "niezagrażającym życiu". Później okazało się, że dwie ofiary są w stanie krytycznym.

Nie wiadomo kto jest sprawcą strzelaniny. Kamery monitoringu uchwyciły potencjalnego napastnika, który może mieć powiązania w lokalnym gangiem.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić