aktualizacja 

20 godzin na otwartym morzu. "To wyjątkowy szczęściarz"

2

Mężczyzna przeżył ponad 20 godzin na otwartym morzu po tym, jak uległ wypadkowi w Cieśninie Torresa. "To wyjątkowy szczęściarz" - przekazują służby ratunkowe. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnego sprzętu. Trzymał się jedynie deski.

20 godzin na otwartym morzu. "To wyjątkowy szczęściarz"
Mężczyznę udało się uratować. (Australian Maritime Safety Authority)

Mężczyzna przeżył 20 godzin, dryfując w Cieśninie Torresa, trzymając się kawałków łodzi. Policja z Queensland w Australii określiła to wydarzenie jako "bożonarodzeniowy cud".

"Bożonarodzeniowy cud"

Łódź 31-letniego mężczyzny wywróciła się między wyspami Getullia i Sue w Cieśninie Torresa. Starszy sierżant policji w Queensland, Anthony Moynihan powiedział ABC News, że mężczyzna nie miał przy sobie żadnego wyposażenia.

To niesamowite, zdarza się raz na milion. Unosić się w tej wodzie, nie wiedząc jakie stworzenia tam pływają i przeżyć 20 godzin – to wyjątkowy szczęściarz - powiedział sierżant.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Duży rozrzut cenowy między sklepami. "Na mądre zakupy potrzebny jest czas i planowanie. W Polsce tego nie ma"

Akcja ratunkowa zaczęła się 20 grudnia około godziny 22:00. Szybko została jednak przerwana ze względu na burzę i silny wiatr. Służby ratunkowe nie mogły wykorzystać w takich warunkach helikoptera.

Nie byliśmy w stanie użyć helikoptera z powodu złej pogody i złych warunków - powiedział Moynihan.

Poszukiwania zostały wznowione w środę wczesnym rankiem. Około godziny 11:30 w środę odkryto przewróconą łódź. 31-latka zauważono około 2 km od miejsca wypadku. Został zabrany przez helikopter do szpitala.

Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. "Jest w naprawdę dobrym stanie i nie cierpi na żadne poważne schorzenia" – dodał Moynihan.

Nie miał na pokładzie żadnego wyposażenia, żadnych nadajników EPIRB, żadnych flar. Ma ogromne szczęście. To jest ważna wiadomość, którą chcielibyśmy przekazać: jeśli wybieracie się w morze w te Święta Bożego Narodzenia, bawcie się dobrze, ale upewnijcie się, że macie wystarczającą ilość sprzętu ochronnego - dodał policjant.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić