20-latka pojechała na koncert do Warszawy. Nie została wpuszczona

11

20-latka ze Świdnika zamieściła na portalu społecznościowym ogłoszenie, że jest zainteresowana zakupem biletów na koncert znanego zespołu. Odezwała się do niej osoba, która zaproponowała odsprzedaż biletów. Z zakupionymi wejściówkami wybrała się na koncert do Warszawy. Niestety nie została nie niego wpuszczona.

20-latka pojechała na koncert do Warszawy. Nie została wpuszczona
20-latka kupiła podrabiany bilet. (Policja)

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawiła się 20-letnia kobieta, która poinformowała, że została oszukana podczas zakupu biletów na koncert. Z jej zawiadomienia wynika, że na portalu społecznościowym dodała ogłoszenie, że jest zainteresowana zakupem biletów na koncert zagranicznej grupy muzycznej.

Odezwała się do niej osoba, która zaproponowała odsprzedaż dwóch biletów za kwotę 600 złotych. W toku wymiany korespondencji na komunikatorze omówili szczegóły transakcji.

Kobieta dokonała przelewu na wskazany rachunek i na maila otrzymała dwa bilety z kodami kreskowymi - relacjonuje rzeczniczka policji w Świdniku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zakupy w sieci. Uważaj na sztuczki oszustów

Bilety wyglądały łudząco podobnie do oryginalnych. Gdy wybrała się na koncert do Warszawy nie została wpuszczona na wydarzenie, gdyż okazało się, że kod kreskowy podany na bilecie jest podrobiony.

Młoda kobieta została oszukana przy zakupie biletu. Straciła 600 zł. Policja apeluje, by podczas transakcji przez internet zachować szczególna ostrożność. Warto pamiętać, że w wirtualnym świecie również są oszuści, którzy bez wahania wykorzystają okazję, aby nas okraść.

Apelujemy o ostrożność przy transakcjach internetowych. Kupując bilety na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne najbezpieczniej jest dokonywać zakupu za pośrednictwem podmiotów uprawnionych do sprzedaży oraz dystrybucji biletów - przypomina starszy aspirant Elwira Domaradzka z KPP Świdnik.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić