22-latek wypił domowe wino "na robocie" i zasnął. Grozi mu do 10 lat więzienia

169

Policjanci z Konina (woj. wielkopolskie) otrzymali zgłoszenie do nietypowej interwencji. 22-latek włamał się do altanki na ogródku działkowym z zamiarem kradzieży, ale zamiast tego upił się znalezionym tam winem i zasnął. Rano obudzili go mundurowi.

22-latek wypił domowe wino "na robocie" i zasnął. Grozi mu do 10 lat więzienia
22-latek włamał się do altany, upił i zasnął (Getty Images)

Do niestandardowej interwencji policji doszło w środę 8 września w godzinach porannych. Konińska komenda otrzymała zgłoszenie o włamaniu się do altany w jednym z ogródków działkowych.

Włamał się do altany, upił i zasnął

Na miejscu funkcjonariusze zastali śpiącego w altanie mężczyznę, który "nie krył zdziwienia, widząc nad sobą dwóch mundurowych" - informuje oficer prasowy KMP w Koninie.

Jak ustalili policjanci, włamywacz dostał się do budynku, wypychając drzwi tarasowe z rygli. W środku rozglądał się za wartościowymi przedmiotami. Jego uwagę jednak przykuły butelki wina domowego.

Mężczyzna postanowił się poczęstować. Degustacja skończyła się spożyciem przez niego ponad dwóch litrów procentowego trunku. 22-latek upił się do tego stopnia, że zamiast dokończyć zaplanowaną kradzież, zasnął.

Rano włamywacza zauważyli właściciele ogródka, którzy powiadomili policję. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut włamania i kradzieży trzech butelek alkoholu. Może mu za to grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Czy wrócą maseczki na zewnątrz? Prof. Simon komentuje obostrzenia
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić