Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

24-latka zginęła w Strefie Gazy. Zasłoniła własnym ciałem malutką córkę

Wojna jest pełna okrucieństw. Giną żołnierze, giną cywile i dzieci. Ich historie często doprowadzają nas do łez. Leyla, 24-letnia obywatelka Ukrainy, została znaleziona w zrujnowanym domu w Strefie Gazy. Jak relacjonuje dziennikarz Anton Naumiluk, kobieta własnym ciałem zasłoniła dwumiesięczną córkę. Niestety, 24-latka zmarła w szpitalu, a ale jej dziecko przeżyło.

24-latka zginęła w Strefie Gazy. Zasłoniła własnym ciałem malutką córkę
Ruiny w Strefie Gazy po ataku Izraela (Facebook, PAP, Anton Naumliuk, MOHAMMED SABER)

"The Kyiv Independent" informuje, że 19 października w wyniku działań wojennych pomiędzy Izraelem i Hamasem zginęła młoda obywatelka Ukrainy. Dziennikarz Anton Naumliuk opisał na Facebooku jej historię.

Strefa Gazy: Nie żyje 24-letnia Ukrainka

Leyla Khyzhy urodziła się Charkowie. Jej ojciec był Palestyńczykiem, a matka Ukrainką. Gdy mężczyzna skończył studia, przeniósł się całą rodziną do Gazy. Leila, osiągnąwszy dorosłość, wyszła za mąż i urodziła córeczkę Elenę.

Jak opisuje Naumliuk, Leyla została odnaleziona w domu, który runął po izraelskim bombardowaniu. Kobieta miała swoim ciałem chronić swoje dwumiesięczne dziecko. - Na każdej wojnie matki, bez względu na narodowość, religię czy język starają się chronić swoje dzieci - napisał Naumliuk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak na szpital w Strefie Gazy. Medium z USA ujawniło nowe nagranie

Niestety, Leyli nie udało się uratować. Dla kobiety zabrakło lekarzy, bowiem byli oni zajęci ratowaniem życia osób poszkodowanych w wyniku wybuchu w szpitalu Al-Ahli. Dwumiesięczna Elena przeżyła.

Śmierć 24-latki to pierwszy oficjalny potwierdzony przypadek na terenie Strefy Gazy, jeśli chodzi o obywateli Ukrainy. Ambasador Izraela na Ukrainie Michael Brodski przekazał wcześniej, że 18 obywateli jego kraju zginęło po ataku Hamasu na Izrael.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kilkuset Ukraińców już ewakuowano z Bliskiego Wschodu, kolejni mają wrócić do kraju w najbliższych dniach.

Wojna Izraelu z Hamasem

7 października bojownicy Hamasu przedarli się przez umocnienia wzdłuż granicy ze Strefą Gazy, wdarli się do Izraela i dokonywali morderstw na szeroką skalę. Przeprowadzili także atak rakietowy. Zginęło około 1,4 tys. osób.

W odpowiedzi Izrael prowadzi ostrzał wymierzony w cele znajdujące się na terenie Strefy Gazy. W związku z prowadzonymi działaniami zginęło już blisko 4 tys. osób po stronie palestyńskiej.

Siły Zbrojne Izraela powołały rezerwistów. Armia gromadzi się blisko granicy ze Strefą Gazy. W najbliższych dniach może się rozpocząć spodziewana ofensywa, której celem ma być całkowite zniszczenie Hamasu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić