25-latkowie złapani na gorącym uczynku. Majówkę skończyli na komisariacie

18

Dwóch mężczyzn zostało przyłapanych przez policjanta na gorącym uczynku podczas kradzieży alkoholu w supermarkecie. Złodzieje pomimo ucieczki zostali aresztowani i mogą teraz trafić do więzienia.

25-latkowie złapani na gorącym uczynku. Majówkę skończyli na komisariacie
Mężczyźni ukradli spore ilości alkoholu (Policja)

Sytuacja miała miejsce 2 maja w jednym z wrocławskich supermarketów. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podczas robienia zakupów zauważył dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Obaj nerwowo rozglądali się dookoła w alejce z alkoholami i sprawdzali, czy nie są obserwowani.

Mężczyźni najwidoczniej poczuli na sobie wzrok inspektora Mariusza Bużdygana. Jeden z nich postanowił od razu odłożyć na półki alkohol, aby oddalić od siebie ewentualne podejrzenia. Zdecydowanie mniej rozwagi miał jego kolega, który wraz z łupem zaczął uciekać. Obaj podejrzani wsiedli do auta i odjechali. Zastępca komendanta zgłosił sprawę do dyżurnego lubińskiej komendy.

Policjant pojechał spod supermarketu wprost za złodziejami. Dzięki temu udało mu się zlokalizować miejsce, do którego uciekli. Mężczyźni zatrzymali się w Legnicy, gdzie doszło do bezpośredniej konfrontacji z przybyłym tam dzielnicowym oraz świadkiem. Przestępcy starali się zmylić policjantów, mówiąc, że do Lubina przyjechali autem dostawczym. Niedługo później prawda wyszła jednak na jaw.

Prawdziwe problemy 25-latków zaczęły się po otwarciu przez policjantów bagażnika w ich aucie. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt butelek markowego alkoholu o wartości blisko 3 tysięcy złotych, a także sklepowy kosz. Przestępcy zostali aresztowani. Policja ustala, czy i ile tego typu czynów mogą mieć na swoim koncie. Za kradzież mienia może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić