aktualizacja 

26-latka leciała do Turcji. Wpadła w Katowicach. Nie ona jedna

88

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali troje Polaków poszukiwanych przez polskie organy ścigania. Dwóch mężczyzn z lotniska trafiło prosto do zakładu karnego. Kobieta została przewieziona do Pomieszczenia dla Osób zatrzymanych w Bytomiu.

26-latka leciała do Turcji. Wpadła w Katowicach. Nie ona jedna
Poszukiwani listami gończymi Polacy zostali zatrzymani na katowickim lotnisku (SG)

W minioną sobotę 26 sierpnia około godziny 3:00 nad ranem do kontroli granicznej na kierunku wjazdowym z Leeds-Bradford (Wielka Brytania) stawił się 25-letni obywatel Polski.

W trakcie czynności służbowych funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Zabrza jest poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową Gliwice-Wschód, celem tymczasowego aresztowania za czyn z art. 177 KK (nieumyślne spowodowanie wypadku).

Poszukiwał go także Sąd Rejonowy w Gliwicach w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za popełnione wykroczenie. Jeszcze tej samej nocy do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym do Antalii (Turcja) stawił się inny Polak, również poszukiwany przez organy ścigania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odszkodowanie za opóźniony lot. Komu przysługuje?

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód wydał za 46-letnim mieszkańcem Wolbromia list gończy w celu doprowadzenia go do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 244 KK i 180 a KK (niestosowanie się do zakazu wydanego przez sąd oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego w sytuacji, gdy zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami).

Po zakończonych czynnościach służbowych obaj zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do Zakładu Karnego w Wojkowicach.

26-latka nie poleciała do Turcji

Z kolei w poniedziałek 28 sierpnia funkcjonariusze SG podczas kontroli granicznej na kierunku wjazdowym z Antalii (Turcja) zatrzymali 26-letnią mieszkankę Gliwic. Okazało się, że Sąd Rejonowy w Gliwicach wydał wobec niej nakaz zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego, za czyn z art. 222 KK i 226 KK – naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.

Podróżną zatrzymano, a następnie przewieziono do Pomieszczenia dla Osób zatrzymanych w Bytomiu, gdzie została osadzona.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić