aktualizacja 

28-latek zrobił świństwo siostrze. Nie dorósł do bycia wujkiem

66

Śremscy kryminalni zatrzymali 28-letniego włamywacza, który z mieszkania swojej siostry ukradł, należącą do siostrzenicy, porcelanową skarbonkę w kształcie "świnki" i znajdujące się w niej pieniądze w kwocie 500 złotych. Sprawa, w którą zamieszany jest także kompan 28-latka, znajdzie swój finał w sądzie.

28-latek zrobił świństwo siostrze. Nie dorósł do bycia wujkiem
Wujek okradł dziecko swojej siostry. (Policja)

Takiej sprawy jeszcze nie było. 9 lipca br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o włamaniu do mieszkania znajdującego się w gminie Książ Wielkopolski.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podczas nieobecności domowników, dwóch mieszkańców gminy Książ Wielkopolski włamało się do mieszkania, z którego ukradli porcelanową, różową skarbonkę w kształcie "świnki" i znajdujące się w niej pieniądze w kwocie 500 złotych.

Okazało się, że jeden z włamywaczy, 28-latek, to brat właścicielki mieszkania i wujek dziewczynki, do której należała skarbonka i pieniądze. Niestety, 28-latek tuż po kradzieży rozbił skarbonkę i stracił pieniądze swojej siostrzenicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Janachowska „wizualizuje” ślub Roxie Węgiel i komentuje różnicę wieku między wokalistką a Kevinem Mglejem
10 lipca br. włamywacze zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie - podkreśla Ewa Kasińska z policji w Śremie.

Skarbonka łupem złodziei

Do innej sytuacji, też dotyczącej skarbonki doszło w lutym. Wtedy nie ukradziono jej z domu, tylko z kościoła.

Do przestępstwa doszło w sobotę (18 lutego). Mężczyzna wszedł do otwartej świątyni i zainteresował się skarboną na datki. Przez kilka chwil, na kolanach, próbował dostać się do środka. W końcu mu się to udało - ze skarbony zabrał około 500 zł.

Dzięki zapisowi z monitoringu policjanci dotarli do złodzieja i zatrzymali go. To mieszkaniec jednej z podgorzowskich miejscowości. Policjantom udało się odzyskać 250 zł.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić