29-latek jechał bmw. W kilka chwil uzbierał 38 punktów karnych

11

Nie brakuje kierowców, którzy totalnie lekceważą przepisy drogowe. Przykładem jest tutaj 29-letni kierowca bmw. Na krajowej "88" nie dostosował się do obowiązujących zasad, za co został ukarany dotkliwym mandatem.

29-latek jechał bmw. W kilka chwil uzbierał 38 punktów karnych
Policja (Adobe Stock, Tomasz Czech)

Przed kilkoma dniami policjanci strzeleckiej drogówki sprawowali wzmożony nadzór na drodze krajowej 88. W pewnym momencie dostrzegli pojazd, który poruszał się zdecydowanie za szybko w obszarze niezabudowanym. Policjanci ustalili, że kierowca bmw podróżuje z prędkością 103 km/h, na obowiązującej "pięćdziesiątce". Dodatkowo kierujący wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych oraz na skrzyżowaniu.

Mundurowi zatrzymali kierowcę bmw do kontroli. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 29-letni mężczyzna. Za popełnione wykroczenia drogowe policjanci nałożyli na niego mandat karny w kwocie 4 000 zł. Na konto mężczyzny trafiło również 38 punktów karnych - poinformowano na opolska.policja.gov.pl.

Policja apeluje do kierowców

Nawiązując do wybryku 29-latka, policjanci ponownie zwrócili się do kierowców. "Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. To od naszego zachowania może zależeć czyjeś zdrowie, a nawet życie" - zaznaczono w komunikacie.

Przypominamy również, że od 17 września bieżącego roku obowiązuje nowy taryfikator drogowy. W dalszym ciągu jednak limit jaki może uzbierać kierowca za naruszenia prawa wynosi 24 punkty karne. Po przekroczeniu tej ilości punktów mundurowi kierują wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy - podsumowano.

W trakcie podróży pamiętaj o dostosowywaniu prędkości do przepisów i warunków drogowych. Lekkomyślność i lekceważenie obowiązujących zasad może prowadzić do koszmarnych konsekwencji w postaci tragicznych wypadków.

Zobacz także: Dusili Popławską na planie foliową torbą. "To są niebezpieczne sceny"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić