31-latka zwyzywała policjantów na Facebooku. Słono za to zapłaci

14

O tym, że w sieci nie jest się anonimowym, przekonała się 31-letnia mieszkanka Opoczna (woj. łódzkie), która obrażała policjantów na Facebooku. Zgodnie z wyrokiem sądu musi zapłacić każdemu z funkcjonariuszy zadośćuczynienie oraz ich przeprosić.

31-latka zwyzywała policjantów na Facebooku. Słono za to zapłaci
31-latka zwyzywała policjantów na Facebooku. Słono za to zapłaci. Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Wszystko działo się 12 września 2022 roku, kiedy to na Facebooku strzeleckiej policji został opublikowany post, który opisywał prewencyjne działania "Trzeźwy poranek". Pod postem pojawiło się zdjęcie z wizerunkiem dziesięciu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Tego samego dnia osoba obserwująca profil społecznościowy umieściła komentarz, który naruszał godność osobistą funkcjonariuszy policji.

Mundurowi ustalili, że autorką tego komentarza jest 31-letnia mieszkanka Opoczna, która została pociągnięta do odpowiedzialności. Kobiecie przedstawiono zarzut znieważenia policjantów. Podczas przesłuchania podejrzana tłumaczyła się, że w jej mniemaniu był to normalny komentarz, który został nieprawidłowo odebrany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Złe wieści dla amatorów owoców. Tak będą wyglądały ceny w tym sezonie

Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich orzekł, że 31-latka musi każdemu ze znieważonych przez nią policjantów zapłacić 500 złotych nawiązki, więc łącznie wyniesie ją to 5000 złotych.

Policja reaguje na wyrok

Oprócz tego 31-letnia kobieta musi ponieść koszty sądowe oraz na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich mają pojawić się jej przeprosiny wobec znieważonych przez nią policjantów.

Będziemy stanowczo reagowali i wyciągali konsekwencje wobec osób, które swoim postępowaniem lub słowem godzą w policyjny mundur. Niewielu internautów zdaje sobie sprawę z faktu, że pisząc obraźliwe teksty popełniają przestępstwo. Prawo mówi bowiem jasno, że kto znieważa funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - podkreślają policjanci.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić