35-latek rabował torebki z cmentarzy. Ma duże kłopoty

7

35-latek wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonych, kradł torebki pozostawione na ławeczkach w pobliżu grobów. Następnie za pomocą kart płatniczych znajdujących się we wnętrzu portfeli wielokrotnie usiłował i włamywał się na konta bankowe osób pokrzywdzonych dokonując nieautoryzowanych wypłat. Kradł nie tylko w Łodzi, ale także w Zgierzu, gdzie został zatrzymany. Łącznie usłyszał ponad 40 zarzutów kradzieży.

35-latek rabował torebki z cmentarzy. Ma duże kłopoty
35-latek rabował torebki z cmentarzy. Ma duże kłopoty (Policja)

Seria kradzieży rozpoczęła się pod koniec 2023 roku na jednym z łódzkich cmentarzy. Sposób działania sprawcy był zawsze taki sam.

Mężczyzna wchodził na teren cmentarzy i z premedytacją podchodził w rejony, gdzie seniorki wykonywały prace porządkowe przy grobach bliskich, a następnie rabował torebki pozostawione na pobliskich ławeczkach.

Gdy łup był w jego rękach kradł z ich wnętrza gotówkę oraz drogocenne przedmioty. Za pomocą kart bankomatowych usiłował i włamywał się na konta bankowe osób pokrzywdzonych dokonując nieautoryzowanych wypłat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Łzy Cleo w "The Voice Kids". Wspominała babcię
Kryminalni z VII Komisariatu Policji w Łodzi intensywnie pracowali nad tą sprawą już po pierwszych sygnałach od osób pokrzywdzonych - czytamy na stronie policji.

Prowadzone z dużą determinacją czynności sprawdzające, żmudna i skrupulatna analiza poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych, pozwoliła na ustalenie personaliów osoby odpowiedzialnej za te czyny. Jak się okazało Łódź nie była jedynym miastem, gdzie kradł.

3 kwietnia 2024 roku łódzcy policjanci zostali poinformowani przez policjantów ze Zgierza, że szukany przez nich mężczyzna został zatrzymany w pobliżu jednego z cmentarzy w ich mieście. Jak się okazało 35-latek był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.

Co grozi mężczyźnie?

Łącznie zatrzymany usłyszał ponad 40 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz ich usiłowania za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić