Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 

Twarzą w twarz stawili opór nożownikowi. "To bohaterowie Australii"

33

W centrum handlowym w okolicach Sydney nożownik atakował bezbronnych ludzi. Ofiar szaleńca mogło być więcej gdyby nie bohaterska postawa dwóch mężczyzn i policjantki.

Twarzą w twarz stawili opór nożownikowi. "To bohaterowie Australii"
Bohaterska postawa trzech Australijczyków powstrzymała dalszy rozlew krwi w centrum handlowym pod Sydney (X)

W godzinach popołudniowych czasu lokalnego w centrum handlowym Westfield w australijskim Bondi Junction, doszło do tragedii. Uzbrojony w nóż mężczyzna atakował bezbronnych ludzi, zabijając co najmniej 5 osób i raniąc ciężko wielu ludzi.

Australijskie media donoszą o bohaterskich postawach dwóch mężczyzn, powstrzymujących napastnika od dalszych działań, a także policjantki, która zastrzeliła szaleńca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczne zdarzenie w Toruniu. Rowerzysta był już na przejściu

Na jednym z udostępnionych w sieci nagrań widać rosłego mężczyznę w czapce, który szedł z żoną i trójką dzieci głównym korytarzem centrum handlowego. Zamiast uciekać do wejścia ewakuacyjnego jak większość zgromadzonych, postanowił odwrócić się do biegnącego w jego stronę napastnika. Na widok mężczyzny nożownik postanawia uciec w drugą stronę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kolejnym bohaterem jest młody chłopak, który zablokował nożownikowi drogę na schodach ruchomych, trzymając w obronie metalowy słupek z wystawy sklepowej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Powyższe sytuacje wydarzyły się przed przyjazdem służb mundurowych na miejsce.

Napastnik został zastrzelony przez funkcjonariuszkę policji, która była w tym czasie w pobliżu.

Odwaga funkcjonariuszki policji… to z pewnością bohaterka. Nie ma wątpliwości, że swoimi działaniami uratowała życie ludzi - powiedział na konferencji prasowej premier Australii, Anthony Albanese.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mężczyzna zaatakował w okolicy izraelskiej restauracji. Nie jest jeszcze znana dokładna tożsamość, ani pochodzenie mężczyzny. Władze nadal badają motywy ataku i ostrzegają ludzi, aby nie wyciągali pochopnych wniosków. Na miejscu ataku trwa dochodzenie.

Australijskie media w południe czasu polskiego informują o 6 ofiarach śmiertelnych nożownika i wielu rannych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić