35-latek wpadł w szał. Siekierą zdemolował drzwi wejściowe do Biedronki

159

W minioną środę w jednym z żorskich marketów doszło do groźnego incydentu. Sklepowy złodziej, który został zamknięty w wiatrołapie, zdemolował siekierą drzwi wejściowe do marketu. Okazało się, że mężczyzna jest już znany policjantom z innych kradzieży.

35-latek wpadł w szał. Siekierą zdemolował drzwi wejściowe do Biedronki
Mężczyzna wpadł w szał i zaczął demolować siekier wejście do marketu. (Policja)

W minioną środę do jednego z marketów w dzielnicy Rój w Żorach wszedł mężczyzna, który ukradł przedmioty ze sklepu. Początkowo został ujęty przez sklepową ochronę i zamknięty w wiatrołapie.

Widząc zablokowane drzwi, mężczyzna wpadł w szał i zaczął demolować je siekierą, którą miał przy sobie. Powiadomiony o niebezpiecznej sytuacji dyżurny policji natychmiast wysłał na miejsce wszystkie dostępne patrole. Przed przyjazdem policjantów mężczyzna zdążył jednak uciec ze sklepu. Mundurowi uzyskali wizerunek sprawcy na podstawie monitoringu i niezwłocznie rozpoczęli jego poszukiwania.

Policjanci szybko ustalili, że sprawca wcześniej dopuszczał się już kradzieży sklepowych i był znany organom ścigania. Choć mężczyzna nie miał stałego miejsca pobytu, stróże prawa już następnego dnia rano zatrzymali go na jednej z ulic w Żorach.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żorach decyzją sądu 35-letni sprawca dewastacji i kradzieży został tymczasowo aresztowany. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą żorscy kryminalni.

Zobacz także: Kontrowersje wokół propozycji Ziobry. Rzecznik rządu stanowczo odpowiada
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić